Dziesięciolatek ukradł rower i schował go w piwnicy. Odpowie przed sądem rodzinnym

0

Dzielnicowi z Kędzierzyna-Koźla ustalili 10-letniego sprawcę kradzież roweru. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie i oddali prawowitemu właścicielowi. Chłopiec za swój czyn będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym. 

Na początku lipca tego roku, policjanci z Kędzierzyna-Koźla zostali powiadomieni o kradzieży roweru. Jak ustalono nieznany wówczas sprawca skradł pozostawiony przed blokiem rower. Jednoślad nie był w żaden sposób zabezpieczony.

Ustaleniem sprawcy kradzieży zajęli się dzielnicowi. Mundurowi zbierali i łączyli ze sobą wszelkie informacje dzięki którym ustalili, że  związek z tym zdarzeniem miał 10-latek z Kędzierzyna-Koźla.

Jak ustalili funkcjonariusze, chłopiec ukrył rower w piwnicy. Policjanci odzyskali skradzione mienie, które zostało już oddane prawowitemu właścicielowi.

Teraz 10-latek za swój czyn będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Pamiętajmy, celu uniknięcia nieprzyjemnych sytuacji związanych z utratą swojego jednośladu, warto odpowiednio zabezpieczyć swoją własność przestrzegając kilku podstawowych zasad:

– nigdy nie pozostawiajmy roweru bez zabezpieczenia w miejscach publicznych oraz w miejscach ogólnodostępnych np. suszarnie, strychy, otwarte pomieszczenia gospodarcze, a także na klatkach schodowych nawet gdy mają domofon.

– jednoślad najlepiej zostawić w miejscach dobrze widocznych (najlepiej objętych monitoringiem);

– zawsze przypinajmy rower solidnym zabezpieczeniem, za ramę oraz co najmniej jedno koło do solidnych elementów trwale związanych z gruntem;

– unikajmy stojaków, które pozwalają na przypięcie roweru tylko za koło,

– nigdy nie przypinajmy roweru za samo koło, szprychy, łańcuch, linki hamulcowe oraz inne łatwe do odkręcenia lub urwania elementy;

– przed odejściem od roweru pamiętajmy o zdjęciu wszelkich łatwych do zdemontowania elementów np. lampek, licznika;

– warto zachować kartę gwarancyjną oraz zrobić zdjęcia roweru wraz z numerem ramy oraz  z uwzględnieniem jego znaków szczególnych;

– warto zastosować solidne zabezpieczenia piwnic, garaży i innych pomieszczeń, w których przechowywane są jednoślady, a dodatkowo przechowywany tam rower przypiąć.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj