Dziesięć zachorowań na COVID-19 w regionie, wśród chorych nastolatek z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego

5

Ministerstwo Zdrowia podało w piątek rano najnowsze dane dotyczące rozwoju epidemii koronawirusa. W całym kraju odnotowano 236 nowych przypadków zachorowań na COVID-19 i jedną ofiarę śmiertelną.

Na Opolszczyźnie potwierdzono 10 nowych zakażeń. COVID-19 zdiagnozowano u czworga mieszkańców powiatu oleskiego, trzech kobiet z powiatu strzeleckiego, dwojga mieszkańców powiatu prudnickiego i nastoletniego mieszkańca powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego (chłopak jest w dobrym stanie, przebywa w izolacji domowej).

Aktualne dane dotyczące szpitala w Koźlu przekazało starostwo powiatowe:

W szpitalu zakaźnym w Koźlu przebywa obecnie 55 pacjentów, w tym 50 osób z potwierdzonym zakażeniem, w grupie zakażonych jest jedno dziecko, reszta (5 osób) to pacjenci, u których podejrzewa się zakażenie, wśród podejrzanych nie ma dzieci (stan na piątek, 22 maja, godz. 10:11).

W izolacji domowej przebywa 30 osób z terenu powiatu (z potwierdzonym zakażeniem), w kwarantannie przebywa 38 osób, w kwarantannie w związku z przekroczeniem granicy przebywa 129 osób. 4 osoby objęte są nadzorem epidemiologicznym.

5 KOMENTARZE

  1. Obrazek z miasta: idzie dwóch ok. 19-latków jeden pije napój z puszki. Za chwilę daje drugiemu, tamten pije i oddaje. Taka właśnie jest świadomość ludzi w Polsce.

  2. Obrazek z miasta: Idzie dwóch śniadych naszych współobywateli, rzucają „mięsem”, puszki z piwem w ręku. Oczywiście bez maseczek.

  3. Obrazek z miasta: Idzie dwóch prawdziwych Polaków ulicami miasta K-K, jeden pije czystymi ustami wino Złoty Jeleń, po chwili daje mi ten mój Ganimedes czystą ręka tę butelkę, bym również mógł skosztować ożywczego nektaru.

Skomentuj