Dziesięć firm zainteresowanych budową łącznika z obwodnicą. Najtańsza oferta opiewa na 67 mln zł

4

Wiadomo już ile będzie kosztował łącznik do obwodnicy północnej Kędzierzyna-Koźla z ul. Przyjaźni/Strzelecką. Miasto poznało wyceny firm, które chciałyby go wybudować. Do przetargu przystąpiło aż 10 wykonawców z terenu całej Polski. Teraz przyszedł czas na dokładną analizę i merytoryczną ocenę złożonych ofert.

Zadanie to będzie jedną z najdroższych inwestycji w historii samorządu. Podczas budowy łącznika trzeba będzie pokonać rzekę Kłodnicę i Kanał Gliwicki. O skomplikowanym zakresie przedsięwzięcia świadczy to, że w trakcie przetargu wykonawcy złożyli ponad 300 pytań. – Wpłynęło 10 ofert i to jest bardzo pozytywna informacja. Złożone oferty wahają się w przedziale od 67 do 99 milionów złotych. Przypominam, że staramy się pozyskać dofinansowanie. Do ministerstwa infrastruktury trafił już odpowiedni wniosek i czekamy na rozstrzygnięcie. Te pieniądze nam przyrzeczono i miejmy nadzieję, że rządzący dotrzymają słowa – relacjonowała podczas kwietniowej sesji Rady Miasta prezydent Sabina Nowosielska.

Łącznik do obwodnicy północnej uzupełni układ dróg skomunikowanych z autostradą A4, ułatwiając poruszanie się mieszkańcom powiatów kędzierzyńsko-kozielskiego i strzeleckiego. Pozwoli on jednak przede wszystkim wyprowadzić ruch ciężki z terenów przemysłowych omijając osiedla mieszkalne.

4 KOMENTARZE

  1. Rząd PiS dotrzymuje obietnic.
    Nie jest prawdą, że Premier Morawiecki jest notorycznym kłamcą.
    Nie jest prawdą, że Premier Morawiecki jest bohaterem powieści Carla Collodiego o drewnianej figurce z długim nosem.

  2. Taaaak!!! Mam nadzieję że miasto dostanie duuuuuuże dofinansowanie jeszcze przed wyborami bo w innym przypadku pozostałe inwestycje drogowe będą odsunięte na lata że względu na brak kasy,a z drugiej strony ile można wyremontować dróg nie robiąc rond w idiotycznych i bezsensownych miejscach.

  3. Czy ten łącznik będzie też połączony z drogą pomiędzy Miejscem Kłodnickim i Sławięcicami? Tak aby mieszkańcy Cisowej mogli skorzystać z obwodnicy? Bo najwyraźniej o nich zapomniano….

  4. Wiecie co wam powiem śmieszy mnie to że wygra ten co zrobi to najtaniej. Wiecie jaka cena taką jakość. Nie można zasypać tych dziur żwirem na pogorzelcu całym na dniach wysyłam rachunek do gminy od mechanika. Pozdrawiam.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj