Dziesiątki interwencji strażaków. Bilans poniedziałkowej wichury

1

To był bardzo pracowity początek tygodnia dla naszych służb . Tylko w poniedziałek w związku ze skutkami wichury strażacy interweniowali ponad dwadzieścia razy.

Jak wynika z zestawienia zdarzeń związanych z silnym wiatrem stworzonego przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej strażacy z naszego powiatu interweniowali 21 razy. Podczas wichury wiatr osiągał prędkość dochodzącą do 100 km/h. Najczęstszą przyczyną wyjazdów były połamane drzewa oraz banery reklamowe. W całym powiecie pomimo dużej liczby wyjazdów strażaków nikt nie został ranny.

Wśród poważniejszych zdarzeń na terenie naszego powiatu należy należy wymienić zerwaną sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ulic Wyspiańskiego, Dunikowskiego i Kłodnickiej. Strażacy musieli interweniować również na ulicy Spacerowej łączącej Starą Kuźnię ze Sławięcicami. Po przejściu wichury drzewo spadło na drogę, uniemożliwiając przejazd samochodom. Strażacy usunęli je z drogi.

1 KOMENTARZ

  1. Miejska stacja pomiarowa (monitor.pogodynka.pl/#station/meteo/250180620) zarejestrowała o godz. 12:40 UTC – czyli wg polskiego czasu letniego godz. 14:40 max prędkość porywu wynoszącą 21,6 m/s (= 77,76 km/h). Prognozy na stronie http://www.meteo.pl były rzeczywiście do ok. 100 km/h. Przy 90 km/h wiatr przewraca drzewa z korzeniami… Takiego wiatru raczej nie było. W mojej okolicy nie zauważyłam powalonych, czy też połamanych drzew.

Skomentuj