Dziennikarz z Kędzierzyna-Koźla uhonorowany za zasługi dla obronności kraju

0

Bogusław Rogowski, jeden z najbardziej znanych dziennikarzy z Kędzierzyna-Koźla, został uhonorowany przez ministra obrony narodowej Tomasza Siemioniaka medalem „Za zasługi dla obronności kraju”.

Rogowski to dziennikarz i fotograf, dziś  zajmujący się głównie tematyką historyczną. Działa także środowisku byłych żołnierzy zawodowych, a kilka miesięcy temu po wielu latach starań udało mu się doprowadzić do umieszczenia tablicy upamiętniającej członków organizacji wolnościowych na dawnym budynku urzędu bezpieczeństwa w Koźlu, gdzie po wojnie byli więzieni i męczeni. Wśród nich był również ojciec Rogowskiego.

Z okazji obchodzonego niedawno Święta Wojska Polskiego, które przypada w rocznicę Bitwy Warszawskiej, tradycyjnie przyznane zostały awanse i odznaczenia dla osób z zasługami dla obronności kraju. Na wniosek Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Kędzierzynie-Koźlu minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak uhonorował również Bogusława Rogowskiego, który otrzymał srebrny medal „Za zasługi dla obronności kraju”. Dziennikarza udekorował zastępca komendanta WKU mjr Paweł Horwat.

Bogusław Rogowski medal za zasługi dla obronności kraju wręczenie

Sylwetka: Bogusław Rogowski urodził się 30.11.1941 r. w Bodzanowie w powiecie Trembowla na dzisiejszej Ukrainie. W Koźlu mieszka od 1945 r. Uczęszczał do kozielskiego liceum. Po zwolnieniu z wojska rozpoczął pracę w zakładowym Domu Kultury „Chemik” jako instruktor fotografii i filmu. W czasie 27 lat pracy na tym stanowisku udało mu się zarazić fotografią kilkudziesięciu młodych kędzierzynian. Wraz z nimi brał udział w wystawach fotograficznych w kraju i za granicą, zdobywając liczne nagrody. W lutym 1965 r. podjął współpracę z gazetą zakładową – „Trybuną Azotów”. Jego przygoda z tym periodykiem trwała 36 lat.

 

Skomentuj