Dzień z lampką wina, czyli święto wyjątkowego trunku w winnicy Synapsa w Większycach [ZDJĘCIA]

0

Deptanie winogron, wyciskanie soku na czas, nalewanie kieliszków z pipety, no i oczywiście degustacja win z lokalnych winnic. Wino, sery i dobra zabawa, czyli ósma edycja Dnia Wina w winnicy Synapsa, jak co roku przyciągnęła wielu miłośników tego wyjątkowego trunku.

Święto wina w winnicy Synapsa co roku gromadzi wielu lokalnych winiarzy, miłośników i pasjonatów wina, amatorów dobrej zabawy i pysznego jedzenia. Impreza z każdym rokiem przyciągają coraz więcej osób. Nawet deszczowa pogoda nie zniechęciła do wspólnego spędzenia czasu przy lampce wina. Ósma edycja wydarzenia była również okazją do świętowania wyjątkowego jubileuszu, dziesięciolecia winiarni Synapsa.

– Początkowo sam pomysł z winiarnią wydawał mi się nieco dziwny. Nie byłem pewny czy coś z tego wyjdzie, czy dobrze zagospodaruje ten teren, czy wino będzie takie jak chce, aby było. Jak dziś rano wstałem pomyślałem sobie, że to niesamowite, bo moja winnica ma już 10 lat. Jest znana a wino lubiane. Ludzie tu przychodzą i czują się świetnie. Chcę rozwijać winnicę i dosadzić jeszcze winogrona do 0,5 hektara. Wino jest takim napojem, które warto pokazać szerszej publiczności, mam kolegów winiarzy i chciałem zrobić imprezę, na którą przyjdą ludzie i będą się czuli świetnie. Tak więc wino, kultura, koncerty, gniecenie winogrona, a wszystko po to, aby tu na naszym terenie wprowadzić kulturę winiarską. W ten sposób mamy Dzień Wina w mojej winiarni – mówi Waldemar Wczasek.

Na gości czekało wiele atrakcji. Wśród nich konkurencje winiarskie takie jak: deptanie winogron, lanie z pipety, degustacja w ciemno, wyciskanie moszczu. Poza tym koncerty i oczywiście degustacje win od różnych wystawców. Do win oczywiście najlepsze sery, wytwarzane przez prawdziwych pasjonatów.

 

Skomentuj