Dzielnicowy po służbie usłyszał rozmowę złodziei. Troje kędzierzynian odpowie za kradzież

7

Dzielnicowy po służbie w rejonie jednego z marketów w Kędzierzynie-Koźlu usłyszał rozmowę na temat kradzieży. Okazało się, że dwie kobiety oraz mężczyzna chwilę wcześniej ukradli wiertarkę wartą blisko 800 złotych. Skradzione mienie zostało odzyskane. Za kradzież grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę, 9 marca, przed godziną 18:00 uwagę będącego po służbie dzielnicowego zwróciło zachowanie trzech osób stojących przed jednym z marketów w Kędzierzynie-Koźlu. Dwie kobiety oraz mężczyzna rozmawiali o kradzieży, której mieli się dopuścić.

Funkcjonariusz natychmiast powiadomił o swoich ustaleniach kolegów będących w służbie i do czasu ich przyjazdu cały czas obserwował podejrzane osoby.

Wezwani na miejsce policjanci wylegitymowali 30 i 38-letnią kobietę oraz 63-letniego mężczyznę. Byli to mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla. W trakcie wykonywanych czynności policjanci znaleźli przy nich wiertarkę wartą blisko 800 złotych. Jak ustalili mundurowi, osoby wskazane przez dzielnicowego chwilę wcześniej miały ją ukraść w pobliskim sklepie. Skradzione mienie zostało oddane właścicielowi. Teraz za kradzież grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Kędzierzyn-Koźle

7 KOMENTARZE

  1. Milicja jest czujna i slucha wszedzie. Tylko czemu jak dzwonie do nich to slysze ze interwencji nie potwierdza patrol. Moze jednak warto wysiasc z radiowozu. ? Pozdrawiam emerytow po 15 latach pseldo sluzby.

Skomentuj