Dzielnicowi z wizytą „Pod Brzozą”. Instruowali seniorów, jak uchronić się przed oszustami

9

Oszuści wciąż modyfikują swoje metody i szukają nowych aby się wzbogacić. Aby zapobiegać takim zdarzeniom policjanci cały czas edukują i ostrzegają seniorów przed nieuczciwymi osobami. Tym razem dzielnicowi rozmawiali o zagrożeniach z jakimi mogą się spotkać osoby starsze w Domu Dziennego Pobytu „Pod Brzozą”.

Oszustwa to sprawa, o której warto i trzeba rozmawiać. Dzielnicowi odwiedzili seniorów z Domu Dziennego Pobytu „Pod Brzozą”. Podczas spotkania mundurowi zwracali szczególną uwagę na zagrożenia związane z oszustwami. Dzięki takim spotkaniom starsze osoby są coraz bardziej świadome i nie dają się oszukać.

Przestępcy wciąż modyfikują swoje metody i szukają nowych aby się wzbogacić. Najczęściej pukają do drzwi osób starszych lub do nich dzwonią. Później wzbudzając zaufanie i wykorzystując dobre serce seniorów dążą do tego by okraść ich z oszczędności, bądź wartościowych przedmiotów np. biżuterii.

Aby zapobiegać takim zdarzeniom dzielnicowi oraz funkcjonariusze zajmujący się profilaktyką spotykają się z seniorami w domach dziennego pobytu, na uniwersytetach trzeciego wieku oraz w placówkach kultury. Podczas wizyt mundurowi informują ich jak powinni postępować, gdy ktoś obcy puka do drzwi lub dzwoni do nich osoba, która chce wyłudzić pieniądze.

Jedno z takich spotkań odbyło się w Domu Dziennego Pobytu „Pod Brzozą” w Kędzierzynie-Koźlu. Podczas wizyty dzielnicowi asp. szt. Krzysztof Cież i sierż. Adam Sobczak na podstawie przykładów z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego omówili najczęściej występujące zagrożenia z którymi mogą spotkać się osoby starsze.

Funkcjonariusze wskazali zebranym jak postępować, aby nie paść ofiarą przestępców. Omawiając nowe sposoby działania oszustów, przestrzegali przed przekazywaniem pieniędzy obcym oraz wpuszczaniem nieznajomych do swoich domów.

Na spotkaniu rozmawiano także na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi apelowali o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Pod  koniec spotkania policjanci wręczyli seniorom materiały informacyjne oraz opaski odblaskowe, zachęcając do ich noszenia, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

9 KOMENTARZE

 1. Dzielnicowi odwiedzili seniorów z Domu Dziennego Pobytu „Pod Brzozą”. Kolejna reklama policji….. Tylko czemu dzielnicowi nie odwiedzają mieszkańców swego rewiru tylko siedzą za biurkiem ? Kiedyś były piesze patrole, w tym były też w nocy. Dziś na porę nocną jest to jeden dwa radiowozy na całe miasto. Mieszkańcy poszczególnych dzielnic nawet nie wiedzą kto jest ich dzielnicowym bo ten się nie przemęcza. Niestety artykuły nie zmienią punktu widzenia ludzi w sprawie policji. Do tej formacji przychodzą tylko po to by nadużywać kompetencji wobec społeczeństwa, zero pomocy tylko nastawieni na karanie bo mają z tego profity, i w ogóle byle odwalić służbę czyli byle do emerytury….. A jak za malo plaća to na l4. Taka ta nasza policja. Dla władzy przeciw spoleczeństwu.

   • A czytałem ostatnio, że 30 latka zrobili w bambuko. Siedział potem bidula na policyji i dygotał z wrażenia.
    Ale, was 20 czy 30 – 40 latków takie siupy się nie imają prawda?
    Wy to macie kondycję umysłową jak żyleta.
    Czy po prostu wstyd się przyznać?

    • Jesteś zarozumiały bo jak masz te ileś tam lat (nie wiadomo ile) to wszystkie rozumy zjadłeś i wiesz wszystko z powodu wieku. Najpierw sprawdź ile starszych osób daje się okraść w porównaniu do młodszych a dopiero pogadamy.

Skomentuj