Dzielą się tym, jak widzą świat. Cenione reporterki w kozielskiej „Studni Otwarta Kultura”

3

Karolina Sulej i Urszula Jabłońska odwiedziły oddział dla młodzieży w bibliotece w Kędzierzynie-Koźlu, aby nie tylko opowiedzieć o swoich niezwykłych podróżach i zaprezentować fotoreportaż, ale również promować najnowsze książki.

Urszula Jabłońska to absolwentka orientalistyki na Uniwersytecie Warszawskim oraz Polskiej Szkoły Reportażu. Swoje reportaże publikowała w takich  gazetach jak: „Duży Format” i „Wysokie Obcasy” oraz w książkowych zbiorach m.in.: „Walka jest kobietą”, „Mur”, „Dwanaście kawałków o Berlinie” i „Obrażenia”. Laureatka nagrody Grand Press w kategorii reportaż prasowy oraz finalistka Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej. W 2017 roku ukazała się jej debiutancka książka “Człowiek w przystępnej cenie. Reportaże z Tajlandii”

Karolina Sulej to dziennikarka, reporterka, redaktorka „Wysokich Obcasów” i „Wysokich Obcasów Ekstra”, „Viva”. Autorka dwóch książek reporterskich „Modni. Od Arkadiusa do Zienia”, „Wszyscy jesteśmy dziwni. Opowieści z Coney Island”, a także współautorka pracy „Ślady holokaustu w imaginarium kultury polskiej”. Kiedyś stylistka, obecnie antropolog mody. Doktorantka w Instytucie Kultury Polskiej, gdzie działa w Zespole do Badań nad Modą. Prowadzi program o książkach dla TVP Kultura.

Reporterki podczas spotkania podkreśliły, że ich praca ewoluuje i odchodzą od gazetowego reportażu.

– Kiedyś pracowałyśmy w gazetach, pisząc długie wnikliwe teksty. W dzisiejszych czasach wszyscy chcą szybko i krótko, najlepiej zdjęcie z podpisem. Nasz zawód z gazet przeniósł się do książek – wyjaśnia na początku spotkania Karolina Sulej.

Autorki książek opowiadały o swoich publikacjach i przeżyciach związanych z podróżami. Podczas spotkania zaprezentowano również fotoreportaże.

3 KOMENTARZE

    • Sądzisz, że przedrzeźniając nazwy znanych czasopism i wyśmiewając ich czytelników dodajesz sobie powagi? Rozczaruję Cię. Myślę, że sporo osób by chciało przyjść, tylko w tym mieście reklama bywa bardzo słabo wykorzystywana, a ludziom pracującym oferowane wydarzenia nie pasują godzinowo. Jak już z czymś się nie zgadzasz to zaprezentuj to w sposób rzeczowy i z szacunkiem dla innych, a nie przez grubiańskie wpisy niczym spod budki z piwem. Nie mam pojęcia jaką prasę czytujesz i aż się boję pytać, tak czy owak nie wszyscy czytują to, co Ty. Zrozumienie dla upodobań innych jest w tym kraju na poziomie epoki kamienia łupanego.

Skomentuj