Dziecko z podejrzeniem koronawirusa trafiło do kozielskiego szpitala. Wstępnie wykluczono zagrożenie

11

Od piątku szpital w Kędzierzynie-Koźlu wstrzymał przyjęcia chorych na oddział dziecięcy. Zarządzeniem wojewody kozielska pediatria przyjmować ma wyłącznie chorych poniżej 16. roku życia zakażonych koronawirusem.

Wiadomo, że jest to dziecko z województwa opolskiego, ale spoza powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

U pacjentki pobrano testy wirusologiczne, wykazano obecność  wirusa grypy typu B. Dodatkowo przeprowadziliśmy badania na wykluczenie koronawirusa. Mam nadzieję, że wyniki które otrzymamy wieczorem, potwierdzą wstępne rozpoznanie jedynie wirusa grypy typu B – informuje Jarosław Kończyło, dyrektor SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu.

Dziecko przebywa w izolatce wraz z rodzicem. Oddział dziecięcy kozielskiego szpitala został wyznaczony do przyjmowania nieletnich pacjentów, którzy będą zakażeni koronawirusem. Nasz szpital jest jedyną placówką w regionie, w której pediatria znajduje się w oddzielnym budynku, co miało kluczowe znaczenie przy podejmowaniu decyzji.

– W piątek wieczorem otrzymaliśmy polecenie zabezpieczenia oddziału dziecięcego jako oddziału wyłącznie dla osób poniżej 16. roku życia potencjalnie zarażonych koronawirusem – dodaje dyrektor Jarosław Kończyło.

Wszyscy mali pacjenci, którzy do tej pory znajdowali się na oddziale zostali wypisani. Siedmioro z nich wróciło do domów w sobotę, kolejnych pięć w niedzielę. Czwórka dzieci trafiła do szpitali w pobliskich powiatach. Dzieci z naszego powiatu, które wymagają hospitalizacji, będą czasowo trafiać do placówek w ościennych powiatach.

11 KOMENTARZE

  1. 12 osób w Polsce. Ludzie panikują rząd co rusz robi nowe ustawy a ja się pytam po co do cholery! Nikt z tych 12 osób nie czuje się źle, nikt nie ma gorączki więc po co ten cały cyrk?! Zajęli by się ludźmi naprawdę chorymi !!!! Debilizm!

    • 2 osoby w ciężkim stanie są. Każdego dnia będzie lawinowo przybywać chorych co pokazują statystyki z innych krajów

  2. Kazimiero to nie jest debilizm. Ostatniej doby w Lombardi zmarło ponad 130 ludzi. Od dzisiaj region w północnych Włoszech który liczy ca. 16 mln. jest całkowicie izolowany,nikt nie może wyjechać lub wjechać. Wczoraj była tam panika wielu chcialo uciekać na południe , poćiągi były pełne wielu nawet biletów nie miało. Ostania pandemia była ponad 100 lat temu tzw. hiszpanka szacunki są do 100mln. ludzi zmarło na całym świecie. Jak K-K jest gotowy na wirus, zbliża się Wielkanoc bedą duże powroty ludzi z zachodu do rodzin w mieśćie.

Skomentuj