Dziecko porażone prądem podczas zabawy na podwórku. Interwencja służb ratunkowych

4

W sobotę około godz. 17 służby ratunkowe interweniowały przy ul. Grunwaldzkiej w Kędzierzynie-Koźlu. Dziecko bawiące się w okolicy miało zostać porażone prądem po dotknięciu metalowej barierki.

Na miejscu interweniowały wszystkie służby. Pracujący na miejscu strażacy potwierdzili obecność prądu. Na szczęście dziecku nic poważnego się nie stało. Najprawdopodobniej przyczyną występowania napięcia elektrycznego w barierce było niezabezpieczenie przewodów podczas prac budowlanych.

Na miejsce został wezwany elektryk, który zabezpieczył miejsce zdarzenia oraz zneutralizował zagrożenie.

MN

4 KOMENTARZE

 1. Zapewne stwierdzono obecność napięcia pomiędzy ogrodzeniem a ziemią, a nie prądu…. Na ogrodzeniu występował potencjał…. a neutralizuje to się np. kwas lub zasadę, a nie potencjał, napięcie, czy prąd…

  • Elektryk,
   nie znasz znaczenia słowa >neutralizować<, to nie pouczaj innych a przysiądź do słownika, by się uczyć polszczyzny.
   Jesteś fachowcem z elektryki i popisujesz się "mądrością". Jak ktoś się dotknie przewodu, to mówi się, że "kopnął" go prąd. A czy tam był potencjał, napięcie, prąd czy Bóg wie co jeszcze, to sobie gadajcie w gronie fachowców.
   Żebyś to zrozumiał, to ci wytłumaczę na przykładzie z moje dziedziny. Jeśli wydostanie się jakaś szkodliwa substancja chemiczna do miejsca ogólnie dostępnego, to ja też mógłbym "błysnąć" wiedzą i użyć terminów chemicznych i fizycznych, których byś być może nie zrozumiał. Tylko po co? Żeby się popisać?
   Widzisz, można zredagować tekst zrozumiały dla wszystkich, tak jak w komentowanym artykule. Ale znajdzie się jakiś "fachowiec" i powie, że on wie z tej dziedziny więcej.

Skomentuj