Dzieciaki z „dziewiątki” są eko! Sadzą drzewka, segregują śmieci i wygrywają w ekokonkursach

3

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 już niedługo wyruszą w wyjątkową podróż w Beskidy z ekologiem Dominikiem Dobrowolskim. Wycieczka była nagrodą główną w konkursie organizowanym przez Związek Międzygminny „Czysty Region”.

Dzieciaki z klasy 2s Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu zwyciężyły w konkursie podczas ekopikniku zorganizowanego przez Związek Międzygminny „Czysty Region”. Zebrały najwięcej, bo ponad 3 tony elektroodpadów. Nagrodą główną w konkursie była wycieczka w Beskidy z ekologiem Dominikiem Dobrowolskim.

– Trzeba brać sprawy we własne ręce. Jestem ogromnie dumny z postawy naszych rodziców, którzy skrzyknąwszy się, dokonali niemożliwego: zebrali ponad 3 tony elektroodpadów. Wynik ten pozwoli klasie 2s udać się na upragnioną wycieczkę w góry. Ponadto dalsza część nagrody w postaci drzewek stała się elementem ekologicznego happeningu. Sprawa jest prosta – na naszych rodzicach, uczniach i nauczycielach można zawsze polegać. A dodać muszę, trochę tajemniczo, że to nie koniec działań szkoły w celu poprawy środowiska, w którym żyjemy. Obserwujcie nasze kolejne inicjatywy! – mówi Wojciech Czapla, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu.

Dzieci otrzymały również sadzonki drzew, które wspólnie z nauczycielami i pracownikami zasadzili w parku przy szkole.

3 KOMENTARZE

  1. Robią to, na co ich rodzice płacą podatki – za śmieci, za deszcz i niedługo za powietrze którym oddychają. W zamian sami muszą segregować odpady i sadzić drzewa bo pomimo płacenia nie należy im się nic. Dorosną to zrozumieją.

Skomentuj