Dzieciaki szalały, absolwenci wspominali dawna lata. Festyn rady rodziców w „Dziewiątce”

0

Dmuchane wesołe miasteczko, sportowe rozgrywki, występy artystyczne dzieci i mnóstwo pysznego, swojskiego jedzenia. Wszystko to za dolary „Dziewiątki”. Tak uczciła 50-lecie szkolna rada rodziców, organizując w sobotę rodzinny festyn na placu szkoły. Impreza połączona była ze zjazdem absolwentów.

Już po raz trzeci Rada Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu zorganizowała festyn rodzinny na terenie szkoły. Tym razem impreza odbyła się w związku z wyjątkową okazją, jaką był wielki jubileusz szkoły, 50-lecie placówki i zjazd absolwentów.

– Festyn jest imprezą otwartą i każdy może na niego przyjść. To gest w stronę mieszkańców miasta. Przygotowania do tej imprezy trwają cały rok, szukamy sponsorów, organizujemy zadania w poszczególnych klasach. Kiedy trzy lata temu organizowaliśmy festyn, naszym celem było dofinansowanie obiadów dla dzieci najuboższych. Dzięki temu żadne dziecko w naszej szkole nie jest głodne. Pomagamy również w sfinansowaniu obozów sportowych dla tych uczniów, których rodziny nie mogą sobie na to pozwolić. Tak naprawdę każdy rok to inne potrzeby, a my staramy się je zaspokoić – mówi Katarzyna Miraszewska, przewodnicząca rady rodziców.

Podczas festynu rodziny nie płaciły za atrakcje gotówką, lecz dolarami „Dziewiątki”. To specjalna waluta, która zastępowała gotówkę. Pieniądze na dolary można był wymienić na specjalnie przygotowanych stanowiskach.

Po festynie ciąg dalszy wielkiego imprezowania, czyli bal z okazji 50-lecia szkoły w Hotelu „Solidaris”.

 

Skomentuj