Dzieci zebrały aż 141 ton śmieci. Czysty Region nagrodził je na Ekopikniku.

3

W piątek 13 września przed galerią Odrzańskie Ogrody odbył się Ekopiknik. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Związek Międzygminny Czysty Region i miało na celu edukację proekologiczną dzieci i młodzieży.

W trakcie Ekopikniku prowadzony był konkurs dla dzieci, w którym główną nagrodą do zdobycia była wycieczka w Beskidy. – Aby wygrać wystarczyło przynieść jak największą liczbę elektrośmieci. Zwyciężyła klasa 5a ze Szkoły Podstawowej w Ujeździe, która przyniosła aż 1,5 tony elektroodpadów – mówi Anna Piróg ze Związku Międzygminnego Czysty Region.

Podczas wydarzenia odbył się również finał prowadzonej w szkołach i przedszkolach akcji segreguj.pl. Wyniki okazały się bardzo dobre ponieważ dzieci przez cały rok zebrały aż 141 ton śmieci, w tym 110 ton makulatury. Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Polskiej Cerekwi, a spośród przedszkoli najlepsza była placówka z Pawłowiczek. Gratulacje oraz podziękowania składali najmłodszym Brygida Kolenda Łabuś, wiceprezydent miasta Artur Maruszczak oraz Robert Węgrzyn i Piotr Kanzy.

Dzieci mogły wziąć udział w „warsztatach w drewnie”, w zajęciach plastycznych oraz zobaczyć jak wygląda czerpanie papieru. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, aby podziękować dzieciom za zaangażowanie oraz żeby zmotywować najmłodszych do udziału w następnych edycjach konkursu.

3 KOMENTARZE

  1. Bardzo fajna impreza. Dzieciaki ze szkół i przedszkoli otrzymują naprawdę atrakcyjne nagrody, przy okazji ucząc się jak w praktyce dbać o środowisko naturalne.

  2. Ja sam się staram zbierać raz dziennie na spacerze z psem, odznaczeń nie potrzebuje, ale chocia jakby kazdy tak robil raz w tyg to by bylo czysciej… no ale cóż

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj