Dzieci z ubogich rodzin znów pojadą na wakacje. Rodziny bawiły się na festynie

1

Już od dwudziestu czterech lat parafia pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej organizuje festyn charytatywny „Wakacje dzieciom”, w ten sposób wspierając najuboższe rodziny w naszym mieście, które dzięki temu mogą wysłać dzieci na wakacje.

To już 2. edycja festynu charytatywnego „Wakacje dzieciom” organizowanego przez parafię pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej i gminę Kędzierzyn-Koźle.

Imprezę zainaugurował występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej, która dotarła na stadion wraz z Marszem dla Życia i Rodziny. Dynamiczny pokaz zaserwowali podopieczni szkoły karate Shotokan „Bushido”, a wrażenia dla najmłodszych dostarczyły pokazy służb policji i strażaków.

Na głównej płycie boiska odbyły się rozgrywki dziecięce w piłce nożnej. O artystyczną oprawę zadbały sekcje MOK, klasa wokalna Ogniska Muzycznego przy Państwowej Szkole Muzycznej nr 2 w Kędzierzynie-Koźlu, Zespół Tańca Nowoczesnego „Spin” i „Flesz”, Infiniti ZAKSA Cheerleaders oraz Studio Piosenki MOK. Na scenie zobaczyć można było również spektakl w wykonaniu teatru „Prym art.”

Dla dzieci jak co roku przygotowano mnóstwo atrakcji: m.in. wielkie bańki mydlane i zabawy organizowane przez animatorów.

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj