Dzieci z Publicznego Przedszkola nr 17 pieką ciasteczka i pomagają zwierzętom ze schroniska

0

Specjalni goście odwiedzili dzisiaj urząd miasta. I nie przyszli z pustymi rękami. Mowa o przedszkolakach z Publicznego Przedszkola nr 17, które w ciekawy sposób pomagają zwierzętom ze schroniska.

Maluchy wraz z wychowawczyniami przyniosły do urzędu swoje wypieki. Dzieci z wszystkich prowadzonych grup przygotowały je w przedszkolu, pięknie ozdobiły i zapakowały. Na ich kupno nie brakowało chętnych.

Sprzedaży słodkości towarzyszył mały występ artystyczny najstarszych przedszkolaków z grupy „Pszczółek” i „Smerfów”. Uzyskane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup karmy dla zwierząt przebywających w kędzierzyńskim schronisku.

To już druga taka akcja przeprowadzona przez przedszkole nr 17. Jednak po raz pierwszy sprzedaż wypieków odbyła się poza jego siedzibą. – To wkład najmłodszych w trwający w mieście Światowy Tydzień Przedsiębiorczości – powiedziała dyrektor przedszkola Lidia Kryś. Z kolei dla milusińskich to pierwsze słodkie szlify biznesowe oraz lekcja współczucia i odpowiedzialności za często bezbronne zwierzęta.

publiczne przedszkole nr 17 (1) publiczne przedszkole nr 17 (3) publiczne przedszkole nr 17 (4)

Źródło: urząd miasta

Skomentuj