Dzieci z półkolonii z wizytą u policjantów. Rozmawiały o bezpieczeństwie i poznały tajniki pracy policjantów

0

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu gościli uczestników letniej półkolonii. Dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda codzienna praca funkcjonariuszy oraz dowiedziały się, jak unikać zagrożeń podczas wakacji. Jak zawsze dużym zainteresowaniem najmłodszych cieszyły się radiowozy oraz policyjne motocykle.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu gościli uczestników letniej półkolonii. Dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda codzienna służba funkcjonariuszy. W trakcie odwiedzin, dużą ciekawość wzbudziły radiowozy oraz policyjne motocykle.

Spotkanie było także dobrą okazją do rozmów na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa. W ramach działań „Bezpieczne Wakacje” policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną oraz funkcjonariusz ruchu drogowego, wskazali najmłodszym jak postępować, by unikać zagrożeń podczas letniego wypoczynku.

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjantka rozmawiała na temat zagrożeń, z jakimi mogą spotkać się podczas wypoczynku na akwenach. Przestrzegała najmłodszych przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk oraz skakaniem do nieznanej i niesprawdzonej wody. Zachęcała ich także do wzięcia udziału w konkursie „Filmowy Przewodnik”.

Mundurowi poruszyli również temat dotyczący kontaktu z nieznajomymi. Mówili także o bezpieczeństwie na drodze oraz przypomnieli, jak wezwać pomoc w przypadku zagrożenia. Dzieci chętnie włączały się w rozmowę, wykazując się przy tym dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa.

Skomentuj