Dzieci z półkolonii w odwiedzinach u kędzierzyńskich policjantów. Cenna lekcja bezpieczeństwa

0

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu gościli uczestników letniej półkolonii zorganizowanej w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6. Dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda codzienna praca funkcjonariuszy oraz dowiedziały się jak unikać zagrożeń podczas letniego wypoczynku.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu gościli uczestników półkolonii ze Szkoły Podstawowej Nr 6. Dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda codzienna służba funkcjonariuszy w różnych wydziałach. W trakcie zwiedzania komendy dużą ciekawość wzbudziło pomieszczenie dla osób zatrzymanych oraz radiowozy.

Spotkanie było także dobrą okazją do rozmowy z uczestnikami półkolonii o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dzielnicowa sierż. Katarzyna Kazuła-Kabut wskazała najmłodszym, jak bezpiecznie spędzać wolny czas oraz jak unikać zagrożeń podczas letniego wypoczynku. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjantka przestrzegała przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk i nieodpowiedzialnym zachowaniem. Mówiła również dzieciom, by do wody wchodziły tylko i wyłącznie pod nadzorem dorosłych, a także, by nie oddalały się na zbyt głęboką wodę. Przypomniała także, jak postępować podczas kontaktu z nieznajomymi i wzywać pomoc.  W związku z prowadzoną kampanią „Narkotyki, dopalacze zabijają” pokazano młodzieży spot pn. „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” oraz rozmawiano o zagrożeniach zdrowotnych, konsekwencjach prawnych oraz o skutkach społecznych, wynikających z zażywania środków psychoaktywnych i uzależnień.

Dzieci chętnie włączały się w rozmowę na temat prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą oraz właściwego postępowania w kontaktach z nieznajomymi. Wykazując się przy tym dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa.

Skomentuj