Dzieci z półkolonii odwiedziły kędzierzyńskich policjantów. To była cenna lekcja bezpieczeństwa

6

Dziecięcy uśmiech towarzyszył uczestnikom letniej półkolonii podczas wizyty w kędzierzyńsko-kozielskiej komendzie policji. Dzieci mogły z bliska zobaczyć pracę policjantów i wysłuchać wielu cennych rad na temat bezpiecznego spędzania wolnego czasu. To kolejne z serii spotkań w ramach działań „Bezpieczne wakacje 2021”.

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla gościli w komendzie dzieci wypoczywające na letniej półkolonii w Szkole Podstawowej nr 6. Goście mieli okazję zapoznać się z pracą policjantów. Mogli także na chwilę kiedy usiąść za kierownicą radiowozu, zobaczyć policyjny motocykl oraz wyposażenie, które na co dzień używają funkcjonariusze. Podczas wizyty nie zabrakło również  rozmów na temat bezpieczeństwa. Propagując założenia programu „Bezpieczne wakacje” i „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci omówili zagrożenia,  jakie mogą czekać na dzieci podczas spędzania wolnego czasu w domu, na placach zabaw oraz nad wodą. Przypomnieli im także zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto zwrócili uwagę na potrzebę zachowania ostrożności w przypadku zawierania nowych znajomości oraz w kontaktach z osobami obcymi. Przypomniano również zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.

Spotkanie było także dobrą okazją, żeby zaprosić dzieci do trwającej V edycji konkursu plastycznego  „ARTYSTYCZNY przeWODNIK”. Szczegóły tutaj.

Na koniec każdy z uczestników półkolonii otrzymał upominek w postaci odblasku. Dzięki elementom odblaskowym uczestnicy ruchu drogowego są bardziej widoczni, co zwiększa ich bezpieczeństwo.

6 KOMENTARZE

 1. Aby zatuszować niecne zachowania policji by ładnie wyglądała w oczach społecznych zaczynają oszukiwać dzieci, które są naiwne. Przecież ostanie doniesienia mediów Lubin morderstwo czy nawet u nas wyprzedzanie na podwójnej ciągłej i do tego na przejściu dla pieszych. Tego wymazać się nie da. Zamiast strzec bezpieczeństwa, to sami narażają społeczeństwo na utratę zdrowia a nawet życia. Dziś to już nie jest policja która chętnie pomaga. Dziś to biurokracja od 7-15 w nocy praktycznie ich nie ma w tym patroli pieszych.
  A jak coś narozrabiają jak właśnie u nas to próbują mataczyć. Policja już od dawna jest anty społeczne i tego nie zmieni ten teatrzyk w marnej obsadzie.

 2. Radiowóz wyprzedza na podwójnej ciągłej i przed przejściem. Nagranie trafiło do sieci i TVN24 [WIDEO]
  Przez kk24 -19 sierpnia 2021- a nastepnego dnia profilaktyka bezpieczeństwa dla najmłodzych.

 3. A była zabawa? Wszyscy w koło stoją, a w środku jeden w czarnym stroju. To pomnik. Dzieci z zewnątrz próbują wejść do środka, a ci stojący w koło, odpychają ich.
  Taka prosta zabawa.
  Może być też inna: dogoń wieniec. Jedno dziecko z wieńcem ucieka, a inne go gonią i wyrywają wieniec. Po wyrwaniu biegną do radiowozu.

 4. Najbezpieczniej jest pod KEBABAMI w Kędzierzynie- Koźlu. Można tam spotkać o każdej porze patrole zmotoryzowane policji. No bo po kebsa na piechotę nie łażą w patrolach. Ciekawe czy te długie wyczekiwania na odbiór zamówionego przez tele-fona ( mam nadzieję ze nie przez prowadzącego) żarełka zgłaszają swojemu dyżurnemu? Czas liczy się do przesłuchującej przerwy? Albo przerwy w terenie? Taka gra… do emerytury. Swoją drogą Kędzierzyńskie dzieci powinny oddać im te ich świecidełka – odblaski. Za nieustąpienie pierwszeństwa na ul. Miłej ich koledze- Dzieciakowi na hulajnodze ( wg. prawa to pieszy)

Skomentuj