Dzieci z Kędzierzyna-Koźla miały do wydania 10 tys. zł. Kupiły super sprzęt, który trafi do szkół

11

Uczniowie naszych podstawówek będą mieli co robić na przerwach. Specjalne stoły do gier w piłkarzyki, cymbergaja, ping-ponga i bilarda trafią do wszystkich placówek. Tak zdecydowały dzieci biorące udział w projekcie „Małe miasto Kędzierzyn-Koźle”. Do ich dyspozycji na „inwestycję” w mieście było 10 tys. zł. 

W projekcie edukacyjnym wzięło udział aż 110 uczniów, w wieku od 9 do 12 lat, ze wszystkich miejskich szkół podstawowych. Wielki finał „Małego Miasta Kędzierzyn-Koźle” obfitował w nagrody i niespodzianki dla uczestników. Jedną z nich był kapitał inwestycyjny pochodzący z zebranych w czasie trwania projektu „podatków” wpłacanych do „Małomiasteczkowego Urzędu Skarbowego”. Z tych wpływów uzbierała się kwota, która po „wymianie waluty”, osiągnęła wartość 10 tys. zł. „Małomiasteczkowa Rada Miasta” zdecydowała, że te pieniądze zostaną zainwestowane w zakup stołów do gier dla wszystkich szkół podstawowych w Kędzierzynie-Koźlu.

W tym tygodniu obiecane gadżety trafiły już do Kędzierzyna-Koźla. Niebawem dostarczą rozrywki dzieciom w każdej szkole podstawowej na terenie miasta.

11 KOMENTARZE

  1. Brawa! Już widzę oczami wyobraźni ilość dzieciaków bawiących się nowym sprzętem, wystarczy policzyć ilość szkół i już wyjdzie ile wyjdzie na jedną, na chyba że zrobią przetarg, będzie taniej.

  2. W pchełki sobie jeszcze pograjcie na tych przerwach albo w kapsle. Zamiast szkoły to teraz chyba sanatorium mają. Za naukę się weźcie a nie za pierdoły.

Skomentuj