Dzieci wracają do przedszkola w Kłodnicy. Czeka na nie zupełnie nowy budynek

6

Najpierw zburzono, potem odbudowano, teraz jest nowocześniej i piękniej. Publiczne Przedszkole nr 17 w Kłodnicy po przebudowie wartej 4,5 mln zł doczekało się uroczystego otwarcia. Już od 18 listopada wrócą do niego dzieci.

W nowym przedszkolu powstały cztery sale zajęć z łazienkami, sala wielofunkcyjna – będą odbywały się w niej zajęcia z gimnastyki korekcyjnej, zajęcia z integracji sensorycznej, jak również będą wyświetlane filmy dla dzieci – gabinety dyrektora, administracji, szatnie i to, z czego przedszkole jest szczególnie dumne, czyli przestronna i funkcjonalna kuchnia.

– Przedszkole powstawało od września ubiegłego roku i dziś możemy podziwiać efekty końcowe i cieszyć się, że przenosimy się do nowego budynku. To był trudny okres dla społeczności przedszkolnej, szczególnie dla pracowników. Staraliśmy się, aby dzieci nie odczuwały tych zmian dotkliwie, bardzo pracowały nad tym inne placówki i robiły wszystko, aby dzieci były bezpieczne i szczęśliwe. Już nie możemy się doczekać, kiedy zagości w tych murach ich radość i śmiech – mówi Agata Gabrysz, dyrektor przedszkola.

W przedszkolu są cztery grupy, na chwilę obecną uczęszczać do niego będzie prawie 90 dzieci, które pojawią się w nowo wyremontowanych murach już 18 listopada. Placówka docelowo przeznaczona jest dla setki dzieci.

Długo się zastanawialiśmy czy wyburzać, czy remontować budynek. W kalkulacjach wyszło, że koszty są takie same. Zdecydowaliśmy się, że stare przedszkole wyburzamy i na jego miejscu budujemy nowy budynek. Teraz mamy sale które maja prawie 60 metrów kwadratowych, jest dużo przestronniej i komfortowo – mówi Sabina Nowosielska, prezydent miasta.

Zastosowano tu najnowszą technologię. Mamy specjalna wykładzinę, nowoczesną konstrukcję budynku, windę, panele solarne, rekuperację. Wszystko najnowszej generacji, dzięki czemu będzie dobrze służyć dzieciom – dodaje Artur Maruszczak, wiceprezydent miasta.

Artystyczne akcenty placówka zawdzięcza Grzegorzowi Ptakowi, który specjalizuje się w sztuce inspirowanej światem baśni i fantazji. Na przedszkolu stworzył trzy znakomite murale, jego prace znajdują się również w środku budynku.

6 KOMENTARZE

Skomentuj