Dzieci dzieciom. Społeczność PSP nr 11 zakupiła zabawki i wyposażenie dla kozielskiej pediatrii

0

Szkoła podstawowa nr 11 w Kędzierzynie-Koźlu już od kilkunastu lat organizuje kiermasz bożonarodzeniowy. W tym roku za zebrane pieniądze postanowiono zakupić zabawki, książki, stoliki i wiele innych rzeczy na oddział dziecięcy kozielskiego szpitala.

Dziś przekazano je uroczyście w obecności dyrekcji placówki, całego personelu pediatrii, a także przebywających tam małych pacjentów, i to właśnie oni mieli najwięcej frajdy, rozpakowując kartony.

– W ciągu jednej akcji zebraliśmy prawie cztery tysiące zł, całość to efekt naszego kiermaszu, szeregu licytacji, pracy uczniów, rodziców i nauczycieli, wszystkim, którzy włączyli się w akcję, a także ofiarodawcom z całego serca dziękuję – mówiła Tatiana Lipska, nauczyciel w PSP nr 11.

– Akcja była niesamowita, tym bardziej, że wypłynęła od samych rodziców i uczniów, bardzo za to dziękuję w imieniu całego zespołu – powiedziała dr Danuta Gmyrek, ordynator pediatrii.

 Uśmiechnięte dzieci szybciej zdrowieją, chciałbym serdecznie podziękować za ten piękny dar serca – dodała dr Dorota Zarańska, p.o. dyrektora ZP ZOZ.

– Niejeden z nas tu przebywał lub tu trafi, chciałyśmy, aby dzieciaki czuły się tu po prostu jak w domu– podsumowały uczennice PSP nr 11.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu

Skomentuj