Działacze Platformy Obywatelskiej złożyli kwiaty pod pomnikami powstańców śląskich w Kędzierzynie-Koźlu

36

2 maja obchodzimy 100. rocznicę III Powstania Śląskiego. W Kędzierzynie-Koźlu, będącym areną ówczesnych walk, jest kilka miejsc pamięci poświęconych bojownikom. Z kwiatami odwiedzili je działacze miejscowej Platformy Obywatelskiej.

Delegacje działaczy i członków PO w Kędzierzynie-Koźlu, w tym radni wszystkich szczebli samorządu, pojawiły się przed pomnikami w południe, aby złożyć kwiaty pod trzema miejscami pamięci w naszym mieście: pod pomnikiem nad Odrą w Koźlu, pod pomnikiem na pl. Pamięci Rodła na Pogorzelcu, na cmentarzu na Kuźniczce.

– Uczciliśmy pamięć bohaterskich powstańców w mieście największych (obok okolic Góry św. Anny) walk w trakcie tych zmagań – mówią działacze PO.

36 KOMENTARZE

  • Gdyby te pomniki, upamiętniały pomordowanych obrońców 1000 – letniej rzeszy… i ich szczerze nieodżałowanych współobrońców ~~ nieszczęśliwie poległych, dzięki… tragicznej dziejowej pomyłce – ponieważ omyłkowo doniesiono pryncypałowi, że największym wrogiem, jego nowopowstającego dzieła… są Polacy, a Polaka można rozpoznać, nawet w ciemności – bo śmierdzi mu z ryja, czosnkiem. Mamy parę takich obiektów, gdzie lewacka i niby nie lewacka, wierchuszka z K-K, grzeszy frekwencją – natomiast obiekty, ich kultu, tudzież tendencyjne w przekazie, pseudo historyczne pokazy – nie grzeszą, znamionami propolskości! PS. Zgadzam się z Twoim komentarzem, kolego „obatel” w 100% Dlatego pozwoliłem sobie, nieco rozbudować Twoją myśl przewodnią.

 1. POKAZÓWKA POKO !!! :-))

  W Kędzierzynie-Koźlu uroczyste obchody setnej rocznicy III powstania śląskiego, połączone z odsłonięciem tablicy pamiątkowej, zaplanowano na piątek 7 maja. Wydarzenie rozpocznie się o godz.12 pod pomnikiem Powstańców Śląskich na pl. Pamięci Rodła. W programie przewidziano: odśpiewanie hymnu państwowego, powitanie uczestników, odczytanie noty historycznej o powstaniu, odsłonięcie tablicy upamiętniającej jego setną rocznicę i złożenie kwiatów pod pomnikiem. Uroczystości zakończą się programem artystycznym przygotowanym przez Miejski Ośrodek Kultury.
  W Opolu jakiś czas temu powołano komitet honorowy obchodów tej okrągłej rocznicy w naszym województwie. Nie ma w nim nikogo z Kędzierzyna-Koźla. Na jego czele stoi marszałek Andrzej Buła. Inauguracyjnego komitetu odbyła się 15 marca. W ramach obchodów setnej rocznicy powstania odbędzie się niemal trzysta szereg przedsięwzięć i inicjatyw.
  W komitecie honorowym obchodów 100 rocznicy III powstania śląskiego nie ma przedstawicieli samorządów ani innych osób z miasta czy powiatu Kędzierzyn-Koźle.
  Prezydent miasta możliwości Sabina Nowosielska zdziwiona „Nie rozmawiano ze mną na ten temat i nie otrzymaliśmy żadnego pisma w tej sprawie. Dziwi to mieszkańców naszego miasta.” i ” kędzierzyńskiego starostwa nie wpłynęło zaproszenie do udziału w komitecie.”
  Po: 1). nie dziwi to mieszkańców miasta, bo pani prezydent od dawna nie uczestniczy w uroczystościach państwowych związanych z państwem polskim. 2). Chętnie uczestniczy w uroczystościach w mieście by promować swą osobę i ładne wypaść na zdjęciach 3). Do marszu z błyskawicami promujących między innymi LGBT+ nikt jej nie zapraszał jak radnych i senatora POKO (no tak wartości Europejskie) 4). Wycieczkę na imprezę do Wiednia w ramach tzw. „promocji” miasta możliwości umiała i radni potrafili wykazać inicjatywę by „zainteresować” jakiś tam inwestorów (nie widać efektów tego). 5. Samorządowców ze Strzelec Opolskich, Leśnicy, Korfantowa, Opola, a nawet Zakopanego nikt nie zapraszał, a umieli wykazać inicjatywę na to.
  Niech pani prezydent miasta możliwości, radni, działacze i członkowie w Kędzierzynie-Koźlu z POKO przestaną robić z siebie pośmiewisko.

  P.S.
  Redakcja KK.24.pl ma problem z napisaniem artykułu o planowanych obchodach 100 lecia powstania śląskiego i 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja na terenie Kędzierzyna-Koźla.

 2. Większy hołd oddali by Powstańcom gdyby odwiedzili z kwiatami i zapalili znicz na ich mogiłach znajdujących się w okolicznych lasach. Lecz zarówno prawica jak i opozycja prawdopodobnie nie wiedzą o takowych miejscach. Poza tym te ubłocone buciki i garniaczki. Pod pomnik podjeżdża się autkiem.

 3. Nie zaprosil Prezydent dzialaczy PO na Gore Sw Anny? To policzek dla Kedzierzyna Kozla, z reszta byl tam Episkopat ,Plebsu nie bylo,
  Plebs stal za tasmami Antywirusowymi daleko daleko!!

 4. Złożono wieniec pod pomnikiem poświęconym „Powstańcom Bojownikom o Społeczne i Narodowe Wyzwolenie Śląska” pomnik obok mostu Długosza nad Odrą. Chwali się. Tylko czemu przypominają sobie o tym pomniku w święta jak 3 Maja czy 11 Listopada ? W pozostałe dni pomnik jest zaniedbany ,walają się butelki i inne artykuły
  po działalności miejscowych lumpów.

  • A ja tylko odpowiadam. Poza wymienionymi przez Ciebie datami nikogo te pomniki nie obchodzą. Oni tylko przyłażą w określone dni co by se punkciorów nabić. A i tak, widzisz, nie do końca to na sicher zorganizowali, bo jakiś kundel jednemu obsługantowi od kwiatków, nogę obszczywa, co uwodocznił bystry obiektywarz.

  • akurat, butelki nie po lumpach tylko kozielskiej młodzieży. może twoje dziecko tam opije za twoje, a tatuś pisze w tym czasie głupie komentarze

 5. @mieszkaniec staczającego się Kędzierzyna-Koźla

  100% racji, dodam tylko że portal kk24.pl to portal należący mentalnie i osobowo do obozu sympatyków POkonanych, ale trzeba uczciwie przyznać, że krytyczne komentarze publikuje, za to szacunek.

  Portale typu wp interia czerska krytycznych opinii po prostu nie przepuszczają, i nie ma to z netykietą nic wspólnego.

 6. Hehehe żal pupę ściska bo kwiaty złożyli ludzie z PO!!!
  A gdzie patrioci z PiSu? Gdzie Newada i jego kompani z Nacjonalistycznego Kędzierzyna? Błahahahaha!

  • Odpowiedz masz od „mieszkaniec staczającego się Kędzierzyna-Koźla” , „wredniok1”, „obatel ” i innych. Faktycznie PO i KO czyli POKO oraz piszący ty niby Ryszard cały czas pokazują jedynie swą ignorancję umysłową.

 7. Świadczy to jedynie o ignorancji umysłowej tych co składali kwiaty pod publiczkę by zyskać poklask. Jak zwykle POKO robi szopkę i tyle. Nie wiedzą o tym, w Kędzierzynie-Koźlu obchody setnej rocznicy III powstania śląskiego są w piątek 7 maja. Na Górze Św. Anny odbyły się 2 maja z udziałem między innymi Prezydenta RP. Węgrzyn i reszta wykazali się inaczej jak zwykle. Śmiech :D.

 8. À propos setnej rocznicy III Powstania Śląskiego. Powstał na początku 80-tych lat ubiegłego stulecia serial pt. „Blisko coraz bliżej” w którym pokazano życie i losy Ślązaków w tym również wojenne. Był także poruszony temat właśnie tego powstania. Kręcono owe sceny m.in. w Koźlu na wyspie. Czemu nie ma śladu jakiejś skromnej tabliczki informującej o tym zdarzeniu ?

  • Spróbuj wskazać jakiekolwiek miejsce gdzie zebrane są na bieżąco lub z odpowiednim wyprzedzeniem informacje o mieście. Podobnie jak nie uświadczyć odpowiedniego wystroju miasta z okazji narodowych świąt i rocznic nie wspominając już o estetyce na co dzień.

 9. PO zrobiło konkurencyjne obchody. Tłumów nie ma. Jest Robert Węgrzyn, Paweł Masełko, Michał Nowak, dwie kobiety i pies. Z czego pies to najważniejszy uczestnik tej pokazówki. „Ponoć” jest pandemia pewnie dlatego nie ma tych tłumów. Pytanie do tych działaczy, czy dalej twierdzicie jak PO, iż nie czegoś takiego jak Korona Wirus? Kiedy zmienicie barwy partyjne ?. Już czas myśleć o tym, by być przy korycie. :-)) Panie radny Nowak wypił pan butelkę alkoholu z konkurencją po wyborach ??? :-))

 10. Pytanie do działaczy PO i KO czyli POKO. Kiedy koniec działalności waszych parti ? Szczury od was już zaczęły uciekać. :))

 11. Brawo dla Platformy Obywatelskiej. Przegrywające każde wybory w tym mieście gamonie pisoskie mają przewagę tylko w internecie waląc po pięć komentarzy z dziesięciu nicków i dwudziestu IP hehehehhe

  • W Amerykańskim Instytucie Naukowym, dokonano przełomowego odkrycia – udowodniono ponad wszelką wątpliwość, że co czwarty wyborca PO i KO, jest tak durny, jak pozostała trójka.

  • Już cię wypuścili, czy znowu uciekłeś? Jak nie durny Rychu, to jeszcze durniejsza pasza. Efekty tych rządów widać w mieście niemożliwości. Na szczęści dla Polski i prawdziwych Polaków w Polsce rządzi PiS, a POpaprańcy znikają ze sceny politycznej. Powoli, bo powoli, ale oby bezpowrotnie.

 12. Zapomnieli PO i Włodarze o Miejscu Straceń Powstańców Śląskich 1921 r. w Sławięcicach!!!
  Przynajmniej niech się tym opuszczonym miejscem zainteresują bo
  z pewnością bucików sobie nie pobrudzą.
  Albo pamięta się o wszystkich albo nie robi takich pokazówek w wybranych miejscach.

Skomentuj