Dyrektor szpitala w Kędzierzynie-Koźlu miał koronawirusa. Odda osocze, aby pomóc w leczeniu zarażonych

6

Zawierające przeciwciała osocze ozdrowieńców jest skutecznie pomaga powrócić do zdrowia osobom, które ciężko przechodzą chorobę COVID-19. Okazuje się, że koronawirusa ma za sobą już dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu. Zapowiedział właśnie, że zamierza oddać krew, aby zachęcić do tego samego innych ozdrowieńców.

Szpital w Kędzierzynie-Koźlu już w marcu, gdy trwała pierwsza fala koronawirusa, został przekształcony w placówkę jednoimienną zakaźną wyłącznie dla pacjentów zarażanych, następnie działała w formule mieszanej, obecnie ponownie niemal w całości nastawiony jest na walkę z epidemią. Dyrektor SP ZOZ Jarosław Kończyło miał więc wiele sposobności, aby zetknąć się z wirusem i niestety również się zaraził. Na szczęście chorobę ma już za sobą, a teraz chce oddać osocze, aby pomóc innym pacjentom.

W poniedziałek w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu Jarosław Kończyło odda krew. Wydarzenie ma na celu zachęcenie do tego samego innych ozdrowieńców.

6 KOMENTARZE

  1. No i to jest dyrektor. Wzór do naśladowania. A co gratisowo zaoferuje mieszkańcom były już radny Olejniak, o czym jakoś lokalne media nie kwapią się poinformować (poinformowaną już) opinię publiczną. W sprawie choroby dyrektora cały czas milczały i teraz to temat na czołówkę, a to, że w głośnej i ciągnącej się sprawie radnego sąd podjął decyzję sponsorowana cisza.

  2. Informacja to, że pan dyrektor był na coś chory w/g kk24 to wiadomość ważna(rodzi się pytanie czy wyraził zgodę na publikacje tej informacji), a to że wojewoda wygasił mandat radnemu powiatowemu, za złamanie przepisów ustawy o samorządzie powiatowym i radny się odwołał do WSA, natomiast sąd przyznał rację wojewodzie, a nie radnemu to ani słowa na ten temat. Ciekawe co jest powodem takiej selekcji tematów. Tym bardziej, że na temat wygaszenia mandatu wiele pisano i mówiono w KK24. Mieszkańcy powinni mieć dostęp do pełnej informacji.

  3. No brawo dla dyrektora,ale nie za wcześnie na oddawanie osocza?kurna i dlaczego w Opolu,co w mieście możliwości już krwi nie przyjmują?

    • obserwator czy pierdolokator? że niby co za wcześnie? Słyszałeś o separatorach, pewnie nie, bo ty tylko obserwator-pierdolokator. Idź pod krzyż te swoje mądrości pilnować.

Skomentuj