Dyrekcja szpitala chce zatrzymać ordynator pediatrii Danutę Gmyrek. Mediować będzie starosta Małgorzata Tudaj

0
Danuta Gmyrek.

Sporo niepokoju wzbudziła wiadomość o złożeniu wypowiedzenia przez ordynator oddziału dziecięcego kozielskiego szpital Danutę Gmyrek. Dyrekcja lecznicy chce przekonać panią doktor do pozostania na stanowisku. W rolę mediatora wcieliła się starosta powiatu Małgorzata Tudaj.

Pacjenci są jak najlepszego zdania o doktor Gmyrek, wieść o jej odejściu wywołała więc zrozumiały niepokój. Odebraliśmy w tej sprawie sygnały.

– Ponoć po kilkuletnich staraniach o poprawę warunków socjalnych ordynator Gmyrek dała za wygraną i złożyła wypowiedzenie (…) Doktor cieszy się bardzo dobrą opinią, wygrywa liczne konkursy na najlepszego pediatrę, a przede wszystkim przejawia się dużą empatią i cierpliwością w podejściu do pacjenta – napisał w liście do redakcji jeden z naszych czytelników.

Oddział pediatrii w Koźlu.
Oddział pediatrii w Koźlu.

Okazuje się, że obawy takie podziela więcej osób. Temat odejścia doktor Gmyrek został poruszony na ostatniej sesji rady powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Pytana o sprawę starosta Małgorzata Tudaj zadeklarowała, że zarówno dyrekcja szpitala, jak i zarząd powiatu podejmują działania w celu zatrzymania w lecznicy pani doktor. Słowa te potwierdza dyrektor SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu.

– Po spotkaniu w gabinecie pani starosty doszliśmy do wstępnego porozumienia, które zakłada, że spotkamy się raz jeszcze wraz z konsultantem regionalnym do spraw pediatrii i omówimy to, co można jeszcze zrobić dla naszego oddziału dziecięcego i jak go wspomóc, również kadrowo – mówi Marek Staszewski.

Sama pani ordynator potwierdziła nam, że temat jest kontynuowany, jednak dla dobra sprawy nie chciała rozmawiać o szczegółach. Termin spotkania jak na razie nie jest znany. Będziemy informować o dalszym rozwoju wypadków.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj