Dwudziesta wygrana ligowa ZAKSY w sezonie. Kędzierzynianie ograli Indykpol AZS Olsztyn

0

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle odnotowali 20. zwycięstwo w tegorocznym sezonie PlusLigi. Mistrzowie Polski pokonali w Olsztynie miejscowy AZS Indykpol.

Po środowej wyprawie do rosyjskiego Kemerowa, mistrzowie Polski grali dziś w Olsztynie. Pierwsza odsłona spotkania rozpoczęła się od wymiany ciosów przez oba zespoły. Miejscowi stawiali dzielnie czoła faworyzowanemu zespołowi z Kędzierzyna-Koźla, ale do czasu. Od stanu 19:21 punktowała tylko ZAKSA, która zasłużenie wygrała pierwszego seta.

Więcej emocji przyniosła kibicom kolejna partia. Po okresie przewagi miejscowych do głosu doszli mistrzowie Polski, którzy odskoczyli od Akademików z Olsztyna na trzy oczka, ale rywale ani myśleli odpuszczać. Po raz kolejny ekipa Nikoli Grbicia świetnie rozegrała końcówkę seta, a w kluczowym momencie zapunktował Arpad Baroti i było 0:2.

Kędzierzynianie kontynuowali dobrą grę w trzeciej partii. Akademicy z Olsztyna nie zamierzali jednak łatwo się poddawać i odrobili trzypunktową stratę, ponownie doprowadzając do emocjonującej końcówki. Nasz zespół obronił dwie piłki setowe, ale przy trzeciej próbie miejscowi byli skuteczni (27:25).

Podrażnieni mistrzowie Polski od początku czwartego seta zdecydowanie dominowali nad gospodarzami, czego efektem było szybko rosnące prowadzenie naszego zespołu. Przewaga kędzierzynian urosła do 10 oczek i stało się jasne, że olsztynianie nie będą w stanie jej odrobić. Kędzierzynianie wygrali do 17 i po rozegraniu 24 spotkań mają na swoim koncie 61 punktów.

Indykpol AZS Olsztyn – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (19:25, 23:25, 27:25, 17:25).

Skomentuj