Dwudniowe święto czytelnictwa w Kędzierzynie-Koźlu. Ruszyły III Targi Książki nad Odrą. ZDJĘCIA

0

Cenieni autorzy i osobistości znane z życia publicznego przez dwa dni będą gośćmi trzeciej edycji Targów Książki nad Odrą. Wydarzenie zainaugurowano dziś na Placu Rady Europy.

Pierwsza edycja imprezy miała miejsce w 2017 roku i z miejsca zaskarbiła sobie sporą rzeszę wielbicieli. W ramach wydarzenia mieszkańcy miasta mają możliwość skorzystać z ciekawych stoisk wystawców, porozmawiać z autorami książek oraz spotkać się z osobami znanymi z życia publicznego. Celem nadrzędnym Targów Książki nad Odrą jest promocja czytelnictwa i książek.

– Pogoda nie jest taka piękna jak rok temu, ale właśnie taka pogoda sprzyja temu, by zdjąć z półki książkę, otworzyć ją i przeczytać. Trzecie Targi Książki nad Odrą to już nasza tradycja. Przy okazji musimy się pochwalić, że w Kędzierzynie-Koźlu z roku na rok wzrasta poziom czytelnictwa, co jest nietypowe dla naszego kraju – powiedziała prezydent Sabina Nowosielska, otwierając imprezę.

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Izabela Migocz podziękowała partnerom wydarzenia, bez których organizacja targów. Honorowym patronatem akcję „Płynne Czytanie” objęła Grupa Azoty ZAK S.A., mecenasem targów są również Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Kędzierzynie-Koźlu, Miejski Zakład Energetyki Cieplnej i bank BNP Paribas. Partnerzy wydarzenia to powiat kędzierzyńsko-kozielski, Zaksa, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Zakład Komunikacji, Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego, Muzeum Ziemi Kozielskiej, LKJ Lewada Zakrzów, Czysty Region, II Liceum Ogólnokształcące i chór Red Voices. Honorowym patronatem imprezę objęła prezydent miasta Sabina Nowosielska.

Na inaugurację wydarzenia z dziećmi z kędzierzyńsko-kozielskich szkół spotkali się Katarzyna Dowbor i Maciej Kozioł, autorzy serii książek o „Stajni pod Tęczą”. Już o godzinie 12.30 pierwszy z rejsów po Odrze w ramach akcji „Płynne Czytanie”. Popołudniu przyjdzie czas na dorosłych. O godzinie 16 spotkanie z Iwoną Guzowską, godzinę później na Placu Rady Europy gościć będzie Szymon Hołownia. Zwieńczeniem pierwszego dnia targów będzie spotkanie z Ewą Kassalą, które odbędzie się w oddziale dla młodzieży przy ulicy Poniatowskiego 1-3/II.

Skomentuj