Dwoje dzieci trafiło do szpitala na badania. Tlenek węgla w śródmiejskim wieżowcu

5

Siarczyste mrozy czy tropikalny upał – bez względu na warunki pogodowe tlenek węgla jest zmorą mieszkańców bloków w Kędzierzynie-Koźlu. Dzisiaj zabójczy gaz zaatakował w jednym z wieżowców przy ulicy Kosmonautów.

Na miejscu pierwsi byli strażacy. Pomiar wykonany w mieszkaniu wskazał stężenie tlenku węgla na poziomie ponad 800 ppm. Na miejsce wezwano karetkę, która przewiozła dwójkę dzieci i ich matkę do szpitala na badania kontrolne.

Strażacy przeprowadzili pomiary w innych lokalach znajdujących się w pionie. W jednym z mieszkań również wykryto obecność tlenku węgla. W tej sytuacji na miejsce wezwano także pogotowie gazowe.

5 KOMENTARZE

  1. W tych blokach są dziurawe kominy, co robi spółdzielnia?, PINB, kominiarze?, to nie jest wina tylko ciągu wstecznego i pogody, sąsiąd sąsiada truje bo komy mają takie prześwity że można rękę włożyć. Dodatkowo kominy powinny zostać na dachu przerobione,

    • Też mnie to zastanawia.Na wynajmowanym kiedyś mieszkaniu na piastach- średnio 5 razy w tygodniu nawet nie używając piecyka.Za stan kominów odpowiada spółdzielnia.gdzie jest jakiś nadzór budowlany czy coś?

  2. @K-K, dobre pytanie, u mnie też czasami uruchamia się czujka, otwieram okno, robię przeciąg i przestaje, ale może faktycznie trzeba wzywać straż?

  3. A spółdzielnia właśnie w tym bloku wymienia obecnie instalację gazową… Gdy tymczasem znacznie lepszym pomysłem będzie wspominane niedawno na łamach KK24.pl doprowadzenie instalacji ciepłej wody i tym samym eliminacja junkersów! Co ciekawe wspominano wtedy o konieczności zgody lokatorów na kucie ścian w mieszkaniach, a tymczasem teraz lokatorzy zostali postawieni przed faktem dokonanym (ekipy kują ściany aż miło…)!

Skomentuj