Dwie zamiatarki zablokowały pół Kędzierzyna. Gigantyczne korki na Kozielskiej. ZDJĘCIA

5
Zamiatarki, które wyruszyły do pracy w godzinach szczytu skutecznie zablokowały ulicę Kozielską.

Do kuriozalnej sytuacji doszło dziś przed godziną 15 na ulicy Kozielskiej. W godzinach szczytu na drodze pojawiły się dwie zamiatarki, które sparaliżowały ruch na głównej arterii miasta.

Pojazdy wjechały na Kozielską przed godziną 15, gdy w mieście panuje największy ruch. Na efekty nie trzeba było czekać długo. Ulica momentalnie się zakorkowała. Kierowcy, którzy zostali zmuszeni do poruszania się z prędkością kilku kilometrów na godzinę, byli wściekli.

– Z początku myślałem, że może doszło do jakiejś kolizji. A tu najzwyczajniej w świecie jedzie sobie zamiatarka. Komuś chyba dzisiejsze słoneczko zbyt bardzo przygrzało – mówi jeden z mieszkańców, który, stojąc w korku, skontaktował się z naszą redakcją.

Utrudnienia na własnej skórze odczuli również pasażerowie autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego, które przez niecodzienną sytuację odnotowały spore opóźnienia.

Próbowaliśmy skontaktować się z przedstawicielami firmy zajmującej się czyszczeniem ulic, ale nikt nie odebrał telefonu. Do sprawy powrócimy w poniedziałek.

 

 

 

5 KOMENTARZE

  1. ZGADZA SIĘ! KOSZMAR!
    Byłem tam. To był jakiś koszmar! Teraz powinna paść cała paleta wyzwisk, ale jestem chodzącą kulturą. Takie rzeczy robi się w nocy, a nie o godz. 15 i to w piątek.
    W końcu po czołganiu się w korku paru samochodom, w tym mnie udało się wyprzedzić te zawalidrogi. W artykule nie podano nazwy firmy, która urządziła nam ten horror. Na drzwiach super odkurzacza pisało „Remondis”. Urząd Miasta powinien z tego wyciągnąć surowe konsekwencje.

  2. Tak Pan sądzi ze ten „super” odkurzacz który robi „super” hałas sprawdzi się w nocy wątpię bo zawsze się znajdzie się ktoś komu będzie „coś” przeszkadzało no i oczywiście piszecie o zachodzie i cywilizacji Europy ale wszystkim przeszkadza 10 min dłużej stanie w korkach w których całą Europa spędza dłużej niż my w tym „wielkim miescie”

    • Nikt nie mówi o szczotkowaniu ulic po nocy, wystarczyłoby gdyby poczekali na koniec godzin szczytu. Godzina 18:00 – 19:00 i na ulicach jest o połowę mniej samochodów. Chińczycy już dawno zrozumieli, że każda minuta w korku to realna strata dla produktywności i ładują niebotyczne kwoty w sieć transportową. Myślenie nie boli.

  3. Też tam jechałem. Co za głupota! Dziwi mnie, że są tacy, którzy jeszcze tej głupoty bronią, jak „sasiad”. Totalna bezmyślność organizatora tego sprzątania. Ciekawe, kto to urządził, czy nasz „Czysty region”, czy wykonawca. Ktoś powinien z tego wyciągnąć wnioski. To że mieszkamy w małym mieście , nie oznacza, że mamy się godzić na takie nonsensy.

Skomentuj