Dwie kobiety potrącone na przejściu dla pieszych. Policja apeluje o ostrożność

5
Foto: archiwum

W środę w Kędzierzynie-Koźlu doszło do kolejnego wypadku na przejściu dla pieszych. To już trzecie w ciągu kilku ostatnich dni potrącenie na pasach. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie zasady ograniczonego zaufania.

W ciągu ostatnich kilku dni w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim na przejściu dla pieszych zostały potrącone cztery osoby.

Do pierwszego potrącenia doszło w niedzielę. Około godziny 18:00 dyżurny kędzierzyńsko-kozielskiej komendy został powiadomiony o potrąceniu pieszej. Do kolizji doszło na ul. Piastowskiej. Policjanci, na miejscu ustalili, że 34-letni kierowca osobowego volkswagena potrącił przechodzącą przez przejście 17-latkę. Na szczęście kobieta nie doznała poważniejszych obrażeń.

Do kolejnego potrącenia na przejściu doszło we wtorek. Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy przed godziną 7:00 na ul. Kozielskiej 44-letni kierowca osobowego mercedesa potrącił na przejściu 75-latka. Mężczyzna został zabrany do szpitala. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego wypadku.

Do trzeciego potrącenia pieszych doszło w środę, po godzinie 17:00. Funkcjonariusze z kędzierzyńsko-kozielskiego ruchu drogowego zostali skierowani na ul. Piastowską. Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy 37-letni kierowca forda potrącił przechodzące przez przejście dwie kobiety w wieku 82 i 66-lat. Mieszkanki Kędzierzyna-Koźla zostały przewiezione do szpitala. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego wypadku.

Apelujemy o ostrożność i rozwagę na drodze.

Zmieniające się warunki pogodowe, szybko zapadający zmrok, mgły, zaśnieżone czy też zaparowane szyby pojazdów oraz śliska nawierzchnia znacznie utrudniają jazdę i sprzyjają stłuczkom i potrąceniom. Praktycznie każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego,  jako pieszy bądź kierujący. Nieważne czy jedziemy pojazdem, czy idziemy pieszo, pamiętajmy na drodze o szczególnej ostrożności i zasadzie ograniczonego zaufania.

Zbliżając się autem do przejścia dla pieszych, zwolnijmy i zachowajmy szczególną ostrożność. Gdy poruszamy się pieszo zawsze przed wejściem na jezdnię upewnijmy się, że nic nie jedzie i możemy bezpiecznie przejść. Dla własnego bezpieczeństwa warto zadbać o swoją widoczność nosząc odblaski, nawet w terenie zabudowanym. Właściwa widoczność pieszego daje szansę kierowcy na wcześniejszą reakcję, a tym samym niejednokrotnie na uniknięcie wypadku!

5 KOMENTARZE

  1. Przechodząc Piastowską, Żeromskiego, Konopnickiej …. trzeba mieć oczy dookoła głowy. Nawet jeśli jeden kierowca się zatrzyma, to z drugiej strony niekoniecznie.Zero kultury i bezpieczeństwa.
    Już przed ósmą Budowlanka w swych wspaniałych automobilach śmiga, z przedszkoli rodzice pędzą do pracy. Chwilę później szeroki chodnik koło „zamku” lepiej omijać, bo pod każdym kątem, z każdej strony coś wjeżdża i nikt z kierowców nie widzi np. psa na smyczy, bo najważniejsze to zaparkować (bezpłatnie).
    Kawałek od świateł można liczyć na spokojne przejście, tam gdzie ich nie ma najbezpieczniej byłoby fruwać.
    Może oprócz apelowania policja zerknie od czasu do czasu i zobaczy co się dzieje w Koźlu, nie tylko przez szybkę samochodu.

  2. Szczerze mówiąc przejścia dla pieszych w naszym mieście są słabo oświetlone w wielu miejscach np. Na os. Piastów od Lidla aż do skrzyżowania z obwodnicą wieczorami w ostatnim momencie można zobaczyć postać która wchodzi na jezdnię szczególnie w ciemnych ubraniach. Moim zdaniem na bezpieczeństwo (nie koniecznie tam na piastowskiej) dobre oświetlenie przejść. Jest dużo miejsc takich w których widoczność jest niska po zmierzchu.

  3. Polikwidowali w całym mieście sygnalizacje świetlne na przejściach dla pieszych to teraz macie, a tam gdzie one nie są potrzebne jak np. w Kłodnicy obok Lewiatanu to barany postawili albo na Piastach na ul. Leszka Białego. A piesi święte krowy nie patrzą czy coś się zbliża do prześcia tylko wchodzą bo myślą, że każdy ma hamulce jak w Dreamlinerze, nie wspominając wieczorem o odblaskach jakiś w ramach widoczności, bo na prawdę ludzie, nie widać w nocy gdy ktoś na czarno ubrany wchodzi na jezdnię, a wcale gdy teraz takie warunki, często deszcz lub deszcz ze śniegiem. A o rowerzystach nawet nie wspominając, ci to w ogóle ani nie przychamują, ani nie popatrzą, ani nie zasygnalizują ręką skrętu, tylko siup w lewo i pod auto. I nie ważne czy to przejście tylko dla pieszych czy dla wszystkich. Z roweru barany nie zejdą i nie przeprowadzą. Tak to jest w naszym chorym mieście. Więcej rond se poróbcie i dalej zwężajcie drogi, a za niedługo korki będziecie mieli aż do samych Strzelec.

Skomentuj