Dwie kobiety poprosiły 90-latkę o szklankę wody. Z mieszkania zginęła gotówka

3

Prosząc o szklankę wody, wykorzystały dobre serce seniorki, którą później okradły. 90-latka straciła 1000 złotych. Do zdarzenia doszło na Osiedlu Piastów. Nie wpuszczajmy do swoich domów nieznajomych. W ramach pomocy sąsiedzkiej zwracajmy również uwagę na mieszkania sąsiadów – szczególnie osób starszych. Jeżeli mamy wątpliwości co do tożsamości i intencji osób pukających do naszych drzwi, zadzwońmy na numer 112.

Wczoraj (20 października), około godziny 10:30 do drzwi jednej z mieszkanek Kędzierzyna-Koźla zapukały dwie kobiety w wieku około 20 i 60 lat. Jedna z nich poprosiła właścicielkę mieszkania o szklankę wody. 90-latka okazując dobre serce wpuściła je do środka. Gdy po chwili kobiety wyszły, seniorka zauważyła, że została okradziona. Pokrzywdzona straciła 1000 złotych.

Policja przypomina:

Ponownie apelujemy o ostrożność i rozwagę. Nie wpuszczajmy nieznajomych do swoich mieszkań.  

Jeżeli chcemy wspomóc osobę proszącą o pomoc, to nie zapraszajmy jej do swojego mieszkania. Dla własnego bezpieczeństwa poinformujmy ją żeby poczekała na klatce schodowej. Następnie po zamknięciu drzwi na klucz, możemy iść po to, co chcemy dać nieznajomemu i wynieść mu to na zewnątrz.
W ramach pomocy sąsiedzkiej zwracajmy również uwagę na mieszkania sąsiadów – szczególnie osób starszych.

Jeżeli mamy wątpliwości co do tożsamości i intencji osób pukających do naszych drzwi, zadzwońmy na policję pod numer 112.

3 KOMENTARZE

  1. Jeśli panie potrzebowały dwoch minut ,gdy staruszka naleała wody do szklanki, to znaczy,ze wiedzialy ,gdzie szukać.Warto przyjrzeć się otoczeniu starszej pani.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj