Dwie kładki dla rowerzystów przy dwóch wiaduktach. Ostatni etap remontu ulicy Wojska Polskiego

8

Dwie kładki dla rowerzystów obok dwóch przebudowanych wiaduktów. Powiat przymierza się do ostatniego, najtrudniejszego etapu przebudowy ulicy Wojska Polskiego w kierunku os. Azoty w Kędzierzynie-Koźlu.

Kładki mają być podobne do tych, jaka została zbudowana obok mostu w kierunku os. Cisowa.

 To będzie najtrudniejsza inwestycja na tej drodze, bo wciąż uzgadniamy wiele szczegółów z PKP, dochodzą też kwestie techniczne remontów wiaduktów. Na tej trasie istnieją dwa wiadukty, mimo, że tego drugiego, mniejszego nie widać z drogi – zaznacza Arkadiusz Kryś, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg.

W sumie powiat wyremontuje oba wiadukty, wybuduje nowe kładki dla rowerzystów i dokończy drogę w tym rejonie, przy tym solidnie ją wzmacniając. Ta inwestycja zakończy definitywnie podzieloną na etapy modernizację ulicy Wojska Polskiego. Ostatni fragment z wiaduktami ma być remontowany w przyszłym roku. Zresztą, do tego czasu mniej więcej potrwają skomplikowane uzgodnienia projektowe z PKP.

– Kończymy dokumentację i chcemy zdobyć pieniądze na to zadanie z kolejnego naboru rządowego, który odbędzie się jesienią – dodaje dyrektor PZD.

Tymczasem w terminie udało się zakończyć jeszcze niedawno trwający remont przedostatniego odcinka ulicy Wojska Polskiego. Droga zyskała ścieżkę rowerową, a nowa nawierzchnia wzmocniona została siatką stalową na całej długości. Remont kosztował powiat 1,5 mln zł, w tym dofinansowanie rządowe.

Źródło: starostwo powiatowe

8 KOMENTARZE

 1. Ścieżka rowerowa nie została skończona. Wykonawca nie posprzątał po sobie, ścieżka jest w sporej części zasypana piaskiem – no chyba że to ma być imitacja ścieżki przy plaży po sztormie…

 2. No tak zakończono kolejny etap remontu Wojska Polskiego. Może ktoś wyjaśni dlaczego po tym remoncie przez kilka dni w tygodniu panują nocami na tej ulicy „egipskie ciemności”.

 3. Dlaczego na wiadukcie mają być dwie kładki dla rowerzystów? Skoro ścieżka rowerowa jest poprowadzona po wschodniej stronie ulicy to może lepiej zrezygnować z dwóch niebezpiecznych przejazdów dla rowerzystów i kładkę zrobić wyłącznie po stronie wschodniej?

 4. Baba z Radomia ,
  Wydaje mi się, że dyrektor PZD nieprecyzyjnie wyjaśnił (ale nie spodziewam się po nim dokładności) jak usytuowane są dwa wiadukty i jak przebiegać będą kładki. Z tego co widziałem z wielu tamtędy spacerów, to w ciągu drogi są dwa wiadukty biegnące jeden za drugim a nie obok siebie. I rozumiem, że obok każdego z nich zainstalowana zostania jedna za drugą kładka dla rowerzystów biegnąca tylko po stronie wschodniej (tak jak sugerujesz, by biegła).
  Czyli, jest ciąg dwóch wiaduktów i obok nich po stronie wschodniej będzie ciąg dwóch kładek dla rowerzystów.

 5. Gdzie ty wyczytałeś, że „na wiadukcie mają być dwie kładki dla rowerzystów”, są dwa wiadukty więc na każdym będzie kładka.

 6. Obserwator,
  Jeśli zamieszczasz komentarz, to staraj się przed komentarzem wymienić adresata. To ułatwia komentującym dyskusję. Czy do mnie się zwróciłeś, czy do Baby z Radomia /chociaż wątpię, byś ją z chłopem pomylił, pisząc „wyczytałeś”?

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj