Dwie fontanny i duży skwer. Teren przed krytą pływalnią zmieni się nie do poznania

2

Przestrzeń pomiędzy skrzyżowaniami alei Jana Pawła II z ulicą Wojska Polskiego a aleją Lisa czekają w tym roku spore zmiany. Miasto nie tylko będzie remontować samą jezdnię i budować ścieżki rowerowe, ale też kontynuuje projekt związany z rozwojem terenów zielonych. Przed krytą pływalnią powstanie nowy skwer z dwiema fontannami.

Urząd miasta od 2016 roku realizuje projekt „Poprawa jakości środowiska miejskiego w Kędzierzynie-Koźlu poprzez rozwój terenów zielonych”, na który zdobyto aż 4,2 mln zł dofinansowania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Łącznie wartość inwestycji sięgnie blisko 5 mln zł. Do tej pory na nowo urządzono teren przed pawilonami handlowymi przy ulicy Krzywoustego na osiedlu Piastów, plac Rodła na Pogorzelcu oraz skwer przy stadionie w Koźlu.

W tym roku projekt jest kontynuowany – na nowo zagospodarowany będzie Park Lotników w Blachowni, ścieżka wzdłuż ulicy Dunikowskiego, a także teren przed krytą pływalnią przy alei Jana Pawła II. Szczególnie ciekawie zapowiada się ostatnie z zadań. Przetarg na jego realizację właśnie został ogłoszony.

Skwer będzie dopełnieniem terenu rekreacyjnego pomiędzy halą sportową a pływalnią. To jedno z najpopularniejszych miejsc spędzania wolnego czasu w tej części miasta i to praktycznie przez cały rok. Poza skateparkiem jest tu też otwarta siłownia i ogród z ławkami. Nowa inwestycja z pewnością sprawi, że miejsce to będzie jeszcze chętniej odwiedzane.

Wokół pływalni powstaną aż dwie fontanny, nowe siedziska, ławki, a przede wszystkim pojawi się dużo nowej zieleni. Oferty w przetargu przyjmowane są do 7 marca. Jeśli uda się znaleźć wykonawcę, roboty powinny ruszyć w przeciągu kilku tygodni i potrwają około 3 miesięcy. Skwer powinien być zatem gotowy w wakacje.

 

2 KOMENTARZE

  1. Jeśli coś się robi to róbmy to do końca starannie, brakło trochę pieniędzy czy nadzór inwestora miał zbyt ciemne okulary ? Plac Rodła popękane (rozlatujące się) murki wokół pomnika , skwerek na Chrobrego pozapadana kostka i krawężniki otoczki skweru (prawdopodobnie zniszczone podczas budowy).

Skomentuj