Dwaj młodzi dilerzy z naszego powiatu zatrzymani z blisko 20 kilogramami marihuany

16
Ilustracja

Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu wszczęła śledztwo w związku z ujawnieniem w dniu 27 stycznia 2021 r. przez funkcjonariuszy policji bez mała 20 kilogramów środka odurzającego w jednym z domów na terenie gminy Polska Cerekiew.

Z przestępstwem tym zdołano powiązać Patryka M. (22 lata) oraz Patryka R. (25 lat) – mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Nadto, przeprowadzone przeszukania pozwoliły stwierdzić, że Patryk R. był w posiadaniu ponad 300 gramów amfetaminy. Ustalono również, że mężczyźni zdążyli rozprowadzić około kilograma marihuany oraz dwóch kilogramów amfetaminy.

Podejrzani złożyli wyjaśnienia częściowo przyznając się do popełnienia zarzucanych przestępstw. Z uwagi na obawę matactwa ze strony podejrzanych oraz grożącą im surową karę (do 10 lat pozbawienia wolności) podjęto decyzję o wystąpieniu z wnioskiem o ich tymczasowe aresztowanie. W dniu 29 stycznia 2021 r. Sąd Rejonowy w Kędzierzynie-Koźlu podzielając argumenty prokuratora orzekł o trzymiesięcznej izolacji Patryka M. i Patryka R.

W toku dalszego śledztwa podejmowane będą starania o ustalenie rozmiarów procederu, którym parali się Patryk R. i Patryk M., a także w zakresie źródła pochodzenia tak dużej ilości narkotyków.

16 KOMENTARZE

    • Zalegalizować i opodatkować. Tak jak za PO były saloniki z legalnymi dopalaczami, co doprowadziło do zmniejszenia się przestępczości związanej z handlem narkotykami. Jak ktoś się chce truć to będzie to robić tak czy inaczej, np. papierosami, alkoholem, kofeiną czy cukrem.

  • Sam Sobie,… herbatę wstrzykujesz chyba… A nie, nie musisz. Oglądasz TVP na pewno – to wystarczy.
   Nie trzeba nic palic ,tak mózg lasuje…

   • Trudno żeby oglądał antypolską pseudostację dla sfrustrowanych, czyli tvnPO24. Tam to jest orka i pranie mózgów, odkąd platfiaków oderwali od koryta. Ty nawet palić nie musisz, bo beret masz zryty jak asfalt pod Biedronką.

    • Nawet się nie odniósł do PO. Czy twój móżdżek dopuszcza myśl że ktoś jest przeciwko TVP i PIS, a nie ogląda TVN i nie wpiera PO? Chyba nie, to za wiele jak na pisklaka.

     • A ty co adwokat diabła? Móżdżek to sobie zaraz zjesz z talerza jak lubisz takie specjały. PlatFiutKlak spłodził swoje złote myśli.

Skomentuj