Dwaj kędzierzynianie dotkliwie pobili rowerzystę. Grozi im nawet 12 lat więzienia

0

Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu skierowała do Sądu Rejonowego w Kędzierzynie-Koźlu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 19 i 20 lat, którym zarzuca się dokonanie rozboju na rowerzyście.

Do zdarzenia doszło 17 lutego w rejonie dworca kolejowego w Kędzierzynie-Koźlu. Michał G. oraz Tomasz Sz., którzy wcześniej spożywali alkohol, zaczepili napotkanego rowerzystę pytając go o papierosy. Następnie zaproponowali mu wspólne wypicie alkoholu. Będąc na ulicy Tartacznej Tomasz Sz. zaatakował mężczyznę uderzając go butelką w głowę. Gdy pokrzywdzony upadł, wspólnie z Michałem G. zadawali mu ciosy rękami i kopali po całym ciele. Michał G. uderzył ofiarę kilkukrotnie wyrwaną z pobliskiego krzewu gałęzią.

Po pobiciu i obezwładnieniu mężczyzny sprawcy zabrali mu zegarek, rękawice rowerowe i lampki rowerowe o łącznej wartości ponad 120 zł. Ich łupem padł także dowód osobisty pokrzywdzonego. Ofiara napaści doznała m. in. stłuczenia głowy.

Wobec oskarżonych, którzy zostali zatrzymani niedługo po dokonanym przestępstwie, zostało zastosowane tymczasowe aresztowanie. Sprawcom rozboju grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolości.

Skomentuj