Dwadzieścia kolizji i jeden wypadek w ciągu siedmiu dni. Podsumowanie akcji „Znicz 2017”

0

Od piątku 27 października do 2 listopada trwała policyjna akcja „Znicz 2017”. Na drogach powiatu kędzierzyńskiego w tym okresie doszło do 20 kolizji, oraz jednego wypadku w którym ranna została jedna osoba. Przeprowadzane przez policjantów badania trzeźwości pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu 2 nietrzeźwych kierujących.

Tegoroczna akcja „Znicz 2017” rozpoczęła się 27 października i trwała do 2 listopada. W tym czasie w powiecie kędzierzyńskim do służby skierowano łącznie 140 policjantów. Policjanci zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Kontrolowali także trzeźwość kierowców i stan techniczny samochodów. Każda kontrola drogowa wiązała się również ze sprawdzeniem, czy jadący używają pasów bezpieczeństwa i czy dzieci są przewożone w fotelikach. Działania policji polegały głównie na zapewnieniu płynnego i bezpiecznego przejazdu w rejonach cmentarzy oraz na głównych ciągach komunikacyjnych. Funkcjonariusze informowali o możliwości dojazdu do parkingów oraz o występujących utrudnieniach w ruchu drogowym.

Oprócz umundurowanych patroli w rejonie cmentarzy służbę pełnili także policjanci w ubraniach cywilnych, by zapewnić bezpieczeństwo osób, przeciwdziałać i  zapobiegać kradzieżom oraz innym zdarzeniom kryminalnym.

W ciągu siedmiu dni trwania akcji „Znicz 2017” kędzierzyńska policja obsługiwała 20 kolizji, oraz wypadek, w którym obrażenia poniosła jedna osoba. Do wypadku doszło 1 listopada tuż po godzinie 15:00. Na odcinku drogi pomiędzy Kłodnicą a Januszkowicami  kierująca pojazdem VW zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z prawidłowo jadącym pojazdem skoda. W wyniku zderzenia, kierująca samochodem skoda doznała  kilku złamań. Teraz policjanci z wydziału dochodzeniowo śledczego prowadzą czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności tego wypadku. Ponadto podczas przeprowadzanych licznych kontroli stanu trzeźwości policjanci ujawnili dwie osoby, które kierowały pojazdami na „podwójnym gazie”.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

Skomentuj