Dwa przypadki sepsy w Kędzierzynie-Koźlu. Ofiarami ratownik medyczny i nastolatek

20

W ciągu kilku ostatnich dni na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego odnotowano dwa przypadki sepsy. Niestety, oba zakończyły się śmiercią chorych. Ofiary to ratownik medyczny mieszkający w jednej z wsi niedaleko Kędzierzyna-Koźla oraz uczeń szkoły średniej.

W ubiegłym tygodniu sepsę stwierdzono u mężczyzny w średnim wieku, który pracował jako ratownik medyczny. Mimo starań lekarzom nie udało się uratować jego życia. Wczoraj odnotowano kolejny przypadek sepsy.

Uczeń jednej ze szkół średnich w Kędzierzynie-Koźlu w trakcie lekcji zaczął uskarżać się na silny ból brzucha. Chłopak opuścił szkołę wcześniej, ale w niedługim czasie stan zdrowia nastolatka zaczął gwałtownie się pogarszać. Wieczorem trafił on pod opiekę anestezjologa, ale i w tym przypadku walka o życie pacjenta zakończyła się niepowodzeniem.

Wstępnie wykluczono, aby oba przypadki mogło coś łączyć. Nieoficjalnie dowiadujemy się, że kilka dni poprzedzających stan chorobowy nastolatek miał spędzić korzystając z wypoczynku poza Kędzierzynem-Koźlem.

20 KOMENTARZE

 1. Nieoficjalnie dowiadujemy się, że kilka dni poprzedzających stan chorobowy nastolatek miał spędzić korzystając z wypoczynku poza Kędzierzynem-Koźlem.
  Czyli jak wypoczywać to tylko w KK.

 2. Nieoficjalnie to Ty się lepiej puknij w łeb!!! Obawiasz się czegoś? Gdyby te obawy były zasadne to już by Cię z nami nie było, a my mielibyśmy jeden zbędny komentarz mniej „kolo”….

 3. Lekarze zapomnieli ze przy sepsie podaje sie dozylnie askorbinian sodu w odpowiednich dawkach? Widocznie tak wiec pacjenci zmarli.Douczajcie sie samo bo jak widac z nikad pomocy.

 4. „…że kilka dni poprzedzających stan chorobowy nastolatek miał spędzić korzystając z wypoczynku poza Kędzierzynem-Koźlem.”
  Zabrzmialo jakby sepse zlapal poza K-K. A ratownik tez poza K-K byl? Przeciez wystarczy zle gojaca sie rana, skaleczenie, nawet wizyta u stomatologa…

  Wspolczucia dla rodziny chlopca (*).

 5. Moja córka miała sepsem 9 lat temu wyglądało to jak zwykle przeziębienie potem pojawiła się gorączka 42 stopnie nogi odmówiły posłuszeństwa było naprawę bardzo źle nie życzę nikomu przejścia tego współczuję rodzinom tych osób na szczęście po 2 tyg.walki w szpitalu dzieki bogu i bardzo dobrym lekarzom wyszła z tego dziś jest radosnem 14 latkom

 6. Bardzo mi szkoda tego chłopca. Mam córkę w tym samym wieku, chodzi do tej samej szkoły, wszyscy bardzo to przeżywają. Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca. Bardzo przykro…

 7. No tak w Kędzierzynie starsza kobietę wypisano na pewną śmierć z sepsa aby nie było artykułu że umarła osoba z sepsa poczym ta starsza pani zaraziła wnuczka dobrze mówię .. Kędzierzyn i roboty państwowe za to powinni cały personel zwolnic bo ogólnie tak narzekają na zarobki ;) jak za nic nie robienie i przesiadywanie i plotkowanie to jest ok myślę pensja

Skomentuj