Dwa przejścia dla pieszych na ulicy Piotra Skargi do przebudowy. Rządowe dofinasowanie dla powiatu

5

Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu przebuduje dwa przejścia na ul. Piotra Skargi, jedno od ulicy Bema, drugie od strony drogi wojewódzkiej 408. Oba zostaną dobrze oznakowane, zyskają nowe oświetlenie, dodatkowo przy każdym z nich na długości 100 metrów pojawi się nowa nawierzchnia oraz chodniki.

– W ramach pozyskanych środków przebudujemy także przejście w Bierawie na ulicy Powstańców przy Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji, w tym wypadku również mowa o zupełnie nowej infrastrukturze dla pieszych, przez co w tym rejonie zrobi się dużo bezpieczniej dla mieszkańców – informuje starosta Paweł Masełko, który umowę na dofinansowanie podpisał wspólnie z wicestarostą Józefem Gismanem.

W Paczkowie podpisano umowy z 11 samorządami z Opolszczyzny, które z wybudują 34 nowoczesne przejścia dla pieszych w regionie. Powiat kędzierzyńsko-kozielski w ramach rządowego dofinansowania zdobył 600 tys. zł, co pozwoli na pokrycie 80 procent kosztów inwestycji. Stronę rządową reprezentował wojewoda Sławomir Kłosowski.

5 KOMENTARZE

  1. No brawo! Tyle kasy? Tylko pogratulować strategicznych miejsc w mieście, właśnie mamy efekty i przykład przed szpitalem, katastrofa.

  2. Ludzie już nawet nie potrafią przejść bezpiecznie przez ulicę,trzeba tworzyć do tego tego jakieś wymyślne konstrukcje.
    Cofamy się w rozwoju.

Skomentuj