Dwa promile wydmuchał kierowca volkswagena, który doprowadził do kolizji na alei Lisa i uciekł z pasażerem

1

Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu zatrzymali kierowcę oraz pasażera volkswagena, którzy doprowadzili do kolizji na alei Ignacego Lisa.

Byliśmy na miejscu wczorajszego zdarzenia drogowego, więcej zdjęć w artykule: Wypadek na alei Lisa. Samochód wypadł z jezdni i uderzył w latarnię. Kierowca i pasażer uciekli.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, do zdarzenia doszło około godziny 18. Samochodem osobowym marki volkswagen podróżował 28-letni kierowca oraz 27-letni pasażer. Mężczyźni są mieszkańcami Kędzierzyna-Koźla.

– Poruszając się lewym pasem alei Ignacego Lisa w kierunku ulicy Wojska Polskiego, wyprzedzali samochód marki kia, którym podróżowała 31-letnia kobieta, będąca w ciąży. Podejmując manewr zakończenia wyprzedzania i powrotu na prawy pas, osobowy volkswagen wpadł w poślizg i uderzył w latarnię, która spadła na samochód marki kia. Sprawcy zdarzenia oddalili się z miejsca kolizji – mówi sierż. szt. Monika Frąckowiak, p. o. specjalisty do spraw prasowo-informacyjnych.

Krótko po zdarzeniu mężczyźni zostali zatrzymani przez policję. Funkcjonariusze przebadali ich na zawartość alkoholu. Pasażer miał blisko promil, a kierowca około dwóch promili. Dodatkowo 28-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Pomimo dużych uszkodzeń samochodu, mężczyźni, jak i poszkodowana kobieta, nie odnieśli obrażeń. Teraz za spowodowanie kolizji oraz kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu i bez wymaganych uprawnień, sąd zdecyduje o karze.

1 KOMENTARZ

Skomentuj