Dwa potrącenia pieszych w ciągu trzech dni. Policja apeluje o ostrożność

7

W ciągu trzech dni policjanci z Kędzierzyna-Koźla zostali poinformowani o potrąceniu na przejściu dla pieszych dwóch osób. Zmieniające się warunki atmosferyczne deszcz, opady śniegu przechodzące w gołoledź znacznie wydłużają drogę hamowania. Dlatego też dla własnego bezpieczeństwa pamiętajmy o ostrożności i zasadzie ograniczonego zaufania, która dotyczy wszystkich: kierowców, rowerzystów i pieszych.

Do pierwszego potrącenia doszło w niedzielę. Około godziny 18:00 dyżurny kędzierzyńsko-kozielskiej komendy został powiadomiony o potrąceniu pieszej. Do kolizji doszło na ul. Piastowskiej. Policjanci na miejscu ustalili, że 34-letni kierowca osobowego volkswagena potrącił przechodzącą przez przejście 17-latkę. Na szczęście kobieta nie doznała poważniejszych obrażeń.

Wczoraj (4.12) doszło do kolejnego zdarzenia drogowego z udziałem pieszego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, przed godziną 7:00 na ul. Kozielskiej 44-letni kierowca osobowego mercedesa potrącił na przejściu 75-latka. Mężczyzna został zabrany do szpitala. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego wypadku.

Funkcjonariusze apelują o ostrożność i rozwagę na drodze.

Zmieniające się warunki atmosferyczne znacznie wydłużają drogę hamowania. Pamiętajmy zatem o ostrożności i zasadzie ograniczonego zaufania, która dotyczy wszystkich: kierowców, rowerzystów i pieszych. Każdy kierowca zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zwolnić i zachować szczególną ostrożność. Pieszy natomiast przed wejściem na jezdnię musi upewnić się, że nic nie jedzie i może bezpiecznie przejść.

7 KOMENTARZE

 1. raz miałem zostać „ukarany” za to że śmiałem się zatrzymać przed przejściem, urażony tym kierowca ciężarówki, krążył za mną po mieście, trąbił i wygrażał, napakowany skur…., takie goowno w świecącym dresie

 2. Powiedzmy że wina kierowcy,ale piesi też winę ponoszą,gdyż często tak jest że wchodzą na pasy nie rozglądając się czy ktoś nie jedzie,a samochód nie zatrzyma się w sekundę.Szanujmy swoje i innych życie.

  • śmiać się chce z tych „internetowych prawników”: 1. „pierwszeństwo powinien mieć samochód” – a przypadkiem nie określa tego precyzyjnie prawo o ruchu drogowym? 2.”Powiedzmy że wina kierowcy,ale piesi też winę ponoszą” – jak jest winien kierowca to nie ma co pieprzyć o pieszych.
   Przede wszystkim kierowcom brakuje rąk: kierownica, komóra przy uchu – wystarczy chwilę postać przy rondzie.
   Co do pieszych: łażą jak krowy po ścieżkach rowerowych – i słusznie bo rowerzyści zamiast jeździć ścieżką, to ryją się po chodnikach.
   Czy panowie „cjanci” dalej strajkują?

 3. Tak jest zgadzam się z przedmówcą sam dzisiaj miałem sytuacje że pieszy wtargnął na przejście dla pieszych ani nie zwolnił ani też się nie rozejrzał jak tak zwana „Święta Krowa” i co w takim wypadku jak masz do niego 5 metrów i na pewno nie zatrzymasz się przed nim jedyne co zdążyłem zrobić to go ominąć ale nie zawsze się da. Pozdrawiam wszystkich kierujących samochodami i życzę stalowych nerwów zwłaszcza na kozielskiej i wszystkich pozwężanych drogach :) :D

Skomentuj