Dwa nowe zakażenia koronawirusem w powiecie. Wśród chorych nastoletnia dziewczyna

4

Opolski Urząd Wojewódzki poinformował o 8 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie. Dwie pacjentki są mieszkankami powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

W poniedziałkowym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 247 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i 6 ofiarach śmiertelnych pandemii. Na Opolszczyźnie potwierdzono 8 nowych zachorowań, dwa dotyczą mieszkanek powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Zarówno nastoletnia dziewczyna, jak i pani w wieku senioralnym są w dobrym stanie. Pierwsza przebywa w izolacji domowej, druga trafiła do części zakaźnej kozielskiego szpitala.

Aktualne informacje dotyczące sytuacji w kozielskim szpitalu przekazało starostwo powiatowe:

W szpitalu w Koźlu przebywa obecnie 25 pacjentów, w tym 23 osoby z potwierdzonym zakażeniem, w tej grupie jest jedno dziecko, reszta (2 osoby) to pacjenci, u których podejrzewa się zakażenie, nie ma w tym gronie dzieci (stan na poniedziałek, 29 czerwca, godz. 10:35).

W izolacji domowej przebywa 46 osób z terenu powiatu (z potwierdzonym zakażeniem), w kwarantannie przebywa 48 osób, w kwarantannie w związku z przekroczeniem granicy przebywa 105 osób. 17 osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym.

4 KOMENTARZE

  1. brawo, tak dalej, centrum handlowe odrzanskie, ile osob ma maseczki ? gdzie jest policja? sa przepisy ale policja dupska nie ruszy bo i po co ? laza po galerii lizajac lody, albo co drugi ma astme. dziwne nie ? Dlatego pytam, gdzie jest POLICJA ?? Nie ma. Skoro wladza ma w tylku, to mozna. Brawo !!!!!

    • Raczej ochrona galerii powinna zwracać uwagę na brak maseczek a jak delikwent ma to w dupie to powinni dzwonić na policję. Trudno sobie wyobrazić aby policja miała patrole w galerii handlowej.

Skomentuj