Dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim

0

Opolski Urząd Wojewódzki poinformował o 9 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie. Dwóch pacjentów to mieszkańcy powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

W środowym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 294 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i 21 ofiarach śmiertelnych pandemii. Na Opolszczyźnie potwierdzono 9 nowych zachorowań, dwa dotyczą mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. To mężczyzna w średnim wieku i senior, stan obu jest dobry. W regionie odnotowano też 13 ozdrowień, w tym gronie nie ma jednak mieszkańców naszego powiatu.

Aktualne informacje dotyczące sytuacji w kozielskim szpitalu przekazało starostwo powiatowe:

W szpitalu w Koźlu przebywa obecnie 27 pacjentów, w tym 24 osoby z potwierdzonym zakażeniem, w tej grupie jest jedno dziecko, reszta (3 osoby) to pacjenci, u których podejrzewa się zakażenie, nie ma w tym gronie dzieci (stan na środę, 24 czerwca, godz. 10:40).

W izolacji domowej przebywa 45 osób z terenu powiatu (z potwierdzonym zakażeniem), w kwarantannie przebywają 42 osoby, w kwarantannie w związku z przekroczeniem granicy przebywa 98 osób. 30 osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym.

Skomentuj