Dwa nowe przypadki koronawirusa w naszym powiecie. Zachorowali kobieta i mężczyzna w sile wieku

2

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek rano o 139 nowych przypadkach koronawirusa w kraju i dwóch ofiarach śmiertelnych COVID-19.

Najwięcej nowych zachorowań odnotowano na terenie województwa śląskiego, gdzie potwierdzono aż 104 nowe przypadki koronawirusa. Na Opolszczyźnie liczba chorych na COVID-19 wzrosła o 4. W powiecie kędzierzyńsko-kozielskim zachorowała kobieta i mężczyzna w sile wieku. Stan obojga pacjentów jest dobry, przebywają w kwarantannie domowej. Dwa nowe zachorowania odnotowano też w powiecie namysłowskim.

Aktualne informacje dotyczące sytuacji w szpitalu przekazało starostwo powiatowe:

W szpitalu zakaźnym w Koźlu przebywa obecnie 44 pacjentów, w tym 36 osób z potwierdzonym zakażeniem, w grupie zakażonych jest jedno dziecko, reszta (8 osób) to pacjenci, u których podejrzewa się zakażenie, wśród podejrzanych jest dwoje dzieci (stan na czwartek, 4 czerwca, godz. 10:10).

W izolacji domowej przebywa 20 osób z terenu powiatu (z potwierdzonym zakażeniem), w kwarantannie przebywają 103 osoby, w kwarantannie w związku z przekroczeniem granicy przebywa 95 osób. 127 osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym.

 

 

2 KOMENTARZE

  1. W sile wieku!! ….a potem okazuje się ze mieli choroby współistniejące ( dla czepialskich – wiem ze siła wieku nie oznacza ze byli zdrowi) 😜

Skomentuj