Dwa nowe projekty unijne w Kędzierzynie-Koźlu. Radni Platformy nakręcili o tym wideo

30

W czwartek w Kędzierzynie-Koźlu podpisane zostaną dwie kolejne umowy na realizację projektów unijnych: na zakup nowych autobusów i uruchomienie systemu informacji pasażerskiej oraz poprawę warunków inwestycyjnych. Radni miejscy Platformy Obywatelskiej nakręcili o tym wideo.

Pierwszy projekt realizowany jest w ramach Subregionu Kędzierzyńsko-Strzeleckiego. Jego wartość to aż 8,9 mln zł. Razem z Kędzierzynem-Koźlem uczestniczą w nim Strzelce Opolskie. Do Kędzierzyna-Koźla trafią cztery nowe autobusy, elektroniczne tablice informacyjne oraz biletomaty. Drugie zadanie to uzbrojenie terenów inwestycyjnych w porcie. Na ten cel miasto otrzyma milion złotych. O szczegółach w wideo opowiadają radni PO Dorota Mrówka i Michał Nowak, a także marszałek Andrzej Buła:

30 KOMENTARZE

 1. Brawo Panie Michale.
  Widać, że kampania wyborcza już ruszyła. Filmik całkiem zgrabny. Aktorzy prawie tacy jak w „Koronie królów”. Film mógłby wystartować w XXV Jubileuszowym Festiwalu „Publicystka” im. Ireneusza Radzi, gdyby nie tak kiepska strona dźwiękowa.
  Ale i tak gratulacje.

  • Dziękuję Panie Bogusławie. Niestety brakuje nam jeszcze profesjonalnego sprzętu (mikrofon, statyw), ale myślimy nad tym. Na pewno kolejny klip będzie lepszy, a że będzie, to pewne, bo spodobała nam się ta aktywność.

 2. Jeśli chcecie przekonać ludzi do siebie to ogarnijcie temat benzenu w KK. Raz a dobrze i bez ściemy. Może wtedy ludzie w was uwierzą…

 3. Jak to dobrze, że wybory samorządowe coraz bliżej. Wreszcie pozbędziemy się całego tego towarzystwa spod znaku PO i im podobnych z władz naszego miasta…

  • Już się pozbywaliście w 2014 i efekt taki że jest 12 radnych PO plus starosta i prezydent. Gratuluję skuteczności, oby tak dalej. A PiSu tu nie chcemy panie wyborco z k-k.

   • To nie koncert życzeń że ty PiS-u nie chcesz w mieście, mówisz tak samo jak kandydat platfusów Trzaskowski na prezydenta miasta, że „W-wy nie oddamy PiS-owi”, o co to qwa prywatne miasto POpaprańców!? …. jest to stolica wszystkich Polaków, tak samo jak miasto K-Koźle jest wszystkich jego mieszkańców.

 4. A teraz wymieńcie przynajmniej jeden przykład, w którym jakieś tablice, czy biletomaty wpłyną na poprawę powietrza gdziekolwiek. Jeśli nie ma takich przykładów to po co moje pieniądze mają na to iść w ramach akurat tego projektu, a nie np. projektu „Jak sprzeniewierzyć pieniądze podatników, zabrane im pod przymusem na pierdoły, których tak na prawdę nie potrzebują.”? I co to za manipulacja „Unijne pieniądze”, a skąd one się biorą?

 5. Stjimmy…wozisz chłopie swoje cztery litery ciągle samochodem i nie masz pojęcia o komunikacji miejskiej..a gdybyś swe cielsko przeniósł z autka swego do autobusu to już poprawiłbyś jakość powietrza bracie..

 6. Hejtować każdy może, ale kiedyś ktoś zacznie zadawać pytania o te wszystkie przekładane terminy, bez konsekwencji dla zakontraktowanych firm, o te mniej lub bardziej podejrzane przetargi i ten sprzedany w bynajmniej dziwnych okolicznościach port, o interesujące koszty generowane przez magistrat etc… Wtedy trzeba będzie skończyć hejtować i zacząć argumentować. A to już jest nieco trudniejsze :)

 7. bilet autobusowy cały 2,6o PLN w 2 strony 5,20.PLN. Cena benzyny około 5 zł/litr. odległość pkp kedzierzyn – pkp koźle 7,5kmx2 daje 15 km. przy średnim spalaniu na poziomie 8l/100km pokonanie tej drogi to około 6zł. jak jedzie 1 osoba. To gdzie ta ekologia? Może warto przeliczyć ile miasto „straci” na darmowej komunikacji? może np tylko w godzinach szczytu. wtedy ten co do pracy jedzie zostawi auto w garażu.

 8. większość mieszkańców niestety patrzy na ekologię oczami ekonomii. A pusty autobus jeżdżący po mieści e choćby i najbardziej ekologiczny spala więcej niż jak by go nie było. Poprawa komunikacji na służyć mieszkańcom a nie ideom.

 9. na pierwszym planie miejski sygnalista który donosił na ludzi którzy źle zaparkowali, myslałem że radny ma rozwiązywać problemy ludzi , wspaniały człowiek………

  • A bo właściwe parkowanie to jest coś, co możemy, mówiąc kolokwialie olać.Prawda? Wystarczy bowiem że znamy ciotkę babki klocetowj urzędu miasta, czy starostwa, a już nam wolno zaparkować gdzie nam się podoba.No, nie?

Skomentuj