Dwa kluby z Kędzierzyna-Koźla w najlepszej 10 Opolszczyzny zestawienia Instytutu Sportu Młodzieżowego

0
Na zdjęciu pływacy z MMKS Kędzierzyn-Koźle.

Instytut Sportu Młodzieżowego w Warszawie opublikował zestawienie klubów zajmujących się szkoleniem młodzieży. W najlepszej dziesiątce na Opolszczyźnie za rok 2021 znalazło się miejsce dla dwóch reprezentantów naszego miasta.

Coroczne zestawienie przygotowywane przez Instytut Sportu Młodzieżowego uwzględnia wyniki uzyskane na najważniejszych imprezach sportowych w Polsce (głównie Mistrzostwa Polski) dla czterech grup wiekowych: młodzik, junior młodszy, junior i młodzieżowiec.

– Udostępnione wyniki dają możliwość oceny i porównania osiągnięć sportowych w rywalizacji klubów, województw, powiatów i gmin – czytamy na stronie instytutu.

W zestawieniu za rok 2021 sklasyfikowano 10 klubów zajmujących się szkoleniem młodzieży na terenie miasta. Najwyżej znalazł się MMKS Kędzierzyn-Koźle, który z dorobkiem 164,84 punktów był czwarty na Opolszczyźnie. Czołową dziesiątkę regionu zamyka Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle z wynikiem 79,5 punkta.

Pozostałe sklasyfikowane kluby z naszego miasta: LUKS Chemik (36 pkt), SSK Bushido (21 pkt), Kędzierzyński Klub Tenisowy (19,5 pkt), UKS Olimpijczyk (12 pkt), WKS Aqua Active (9 pkt), UKS Caper (0 pkt), TS Chemik (0 pkt), KS LOK Sparta (0 pkt).

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj