Dwa elektryczne autobusy zasilą tabor MZK. Urząd miasta ogłosił przetarg na ich dostawę

6

Urząd miasta rozpisał przetarg na dostawę dwóch autobusów elektrycznych wraz z mobilną ładowarką. Szacowana wartość inwestycji to blisko 7 milionów złotych, z czego prawie 5 milionów stanowi dofinansowanie ze środków unijnych.

Kędzierzyn-Koźle jako jedna z 13 gmin w Polsce otrzymał dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, działanie 6.1 Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach. Nasza gmina zrealizuje projekt dotyczący zakupu dwóch autobusów elektrycznych wraz z mobilną ładowarką. Procedura przetargowa już się rozpoczęła, a termin składania ofert mija 23 października.

Autobusy elektryczne zasilą tabor Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Firma, która zwycięży w przetargu będzie miała 365 dni na realizację zadania. Według projektu zakup dwóch autobusów i ładowarki może pochłonąć 6,76 miliona złotych, z czego dofinansowanie unijne wyniesie blisko 4,7 miliona złotych.

Nowe autobusy mają mieć długość od 11,8 do 12,2 metra, każdy z nich będzie mógł zabrać na pokład 55 pasażerów. Na ulicach Kędzierzyna-Koźla zobaczymy je w 2021 roku.

6 KOMENTARZE

  1. super eco autobusy, a będą miały przystanek w Koźlu tam gdzie miasto karczuje kilkusetletnie drzewa w parku i robi działkowiczom 200m dojazdu asfaltem w środku zielonych płuc miasta żeby mogli na działkę wozić oprócz kiełbasek i nawozu także spaliny ze swoich diesli?

  2. Brawo,za tą kasę można było kupić 7 autobusów hybrydowych i wyzłomowac najstarsze kopciochy ale po co znów będzie jakaś nagroda,brawo za myślenie które nie boli.

  3. Fajne, to w ramach tej dotacji na elektryki, zła Unia da. Oby wygrał polski dostawca. Co i tak polactwa nie zadowoli, ciągle im się nie podoba śmierdzący passerati od somsiada.

Skomentuj