Duży zaciąg w kędzierzyńsko-kozielskiej policji. Naszą komendę zasiliło 14 nowych funkcjonariuszy

17

Aż 14 nowych policjantów zasiliło kędzierzyńsko-kozielską jednostkę. Komendant Powiatowy Policji w Kędzierzynie-Koźlu podinsp. Hubert Adamek przywitał młodych adeptów, życząc im satysfakcji z pełnionej służby i sukcesów zawodowych. Teraz nowo przyjęci funkcjonariusze odbędą szkolenie podstawowe, po czym wrócą do naszej jednostki. Przypominamy, że dobór do policji wciąż trwa.

Szeregi kędzierzyńsko-kozielskiej policji zasiliło 14 nowych policjantów, w tym 5 kobiet. W piątek młodzi adepci uroczyście ślubowali na sztandar. Z uwagi na panujące obostrzenia, przebieg uroczystości miał uproszczoną formę.

Ślubowanie od młodych adeptów odebrał Komendant Powiatowy Policji w Kędzierzynie-Koźlu. Podinsp. Hubert Adamek pogratulował nowym funkcjonariuszom wyboru drogi życiowej i wstąpienia w szeregi policyjnej formacji podkreślając, że zobowiązali się strzec bezpieczeństwa i służyć obywatelom, a codzienną służbę powinni pełnić godnie i traktować ją z najwyższą powagą. Jednocześnie życzył im satysfakcji z wymagającej i często trudnej profesji oraz sukcesów w służbie.

Teraz nowych funkcjonariuszy czeka kurs podstawowy. Po powrocie z policyjnych szkół będą dbać o bezpieczeństwo obywateli w naszym powiecie. Przypominamy, że dobór do policji wciąż trwa. Dokumenty można składać całodobowo w kędzierzyńsko-kozielskiej komendzie i komisariacie.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

17 KOMENTARZE

  1. Ślubują na sztandar , a potem muszą i tak wykonywać polecenia przełożonych które nie mają się nijak do prawa i sprawiedliwości.

  2. Dobrze, że młodzi garną się do formacji. Szkoda, że szkolenia podstawowe zostały okrojone do minimum. Przez dwa miesiące szkolenia nie nauczą się nawet minimum „fachu”.

  3. Dobra wiadomosc, tylko czy pojda w teren z buta? Od lat nie widzialem patrolu pieszego, a nawet w USA patroluja miasto na nogach!

  4. Z braku chętnych biorą wszystkich ! wg wykładowcy szkoły w Szczytnie …. przyjmują psychopatów i zboczeńców……… ilu ich harcuje już po ulicach ? Takich tępaków nigdy nie było. Wystarczy chwila rozmowy i wszystko jasne. WSTYD

Skomentuj