Duży zaciąg w kędzierzyńsko-kozielskiej policji. Naszą komendę zasiliło 14 nowych funkcjonariuszy

19

Aż 14 nowych policjantów zasiliło kędzierzyńsko-kozielską jednostkę. Komendant Powiatowy Policji w Kędzierzynie-Koźlu podinsp. Hubert Adamek przywitał młodych adeptów, życząc im satysfakcji z pełnionej służby i sukcesów zawodowych. Teraz nowo przyjęci funkcjonariusze odbędą szkolenie podstawowe, po czym wrócą do naszej jednostki. Przypominamy, że dobór do policji wciąż trwa.

Szeregi kędzierzyńsko-kozielskiej policji zasiliło 14 nowych policjantów, w tym 5 kobiet. W piątek młodzi adepci uroczyście ślubowali na sztandar. Z uwagi na panujące obostrzenia, przebieg uroczystości miał uproszczoną formę.

Ślubowanie od młodych adeptów odebrał Komendant Powiatowy Policji w Kędzierzynie-Koźlu. Podinsp. Hubert Adamek pogratulował nowym funkcjonariuszom wyboru drogi życiowej i wstąpienia w szeregi policyjnej formacji podkreślając, że zobowiązali się strzec bezpieczeństwa i służyć obywatelom, a codzienną służbę powinni pełnić godnie i traktować ją z najwyższą powagą. Jednocześnie życzył im satysfakcji z wymagającej i często trudnej profesji oraz sukcesów w służbie.

Teraz nowych funkcjonariuszy czeka kurs podstawowy. Po powrocie z policyjnych szkół będą dbać o bezpieczeństwo obywateli w naszym powiecie. Przypominamy, że dobór do policji wciąż trwa. Dokumenty można składać całodobowo w kędzierzyńsko-kozielskiej komendzie i komisariacie.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

19 KOMENTARZE

  1. Ślubują na sztandar , a potem muszą i tak wykonywać polecenia przełożonych które nie mają się nijak do prawa i sprawiedliwości.

  2. Dobrze, że młodzi garną się do formacji. Szkoda, że szkolenia podstawowe zostały okrojone do minimum. Przez dwa miesiące szkolenia nie nauczą się nawet minimum „fachu”.

  3. Dobra wiadomosc, tylko czy pojda w teren z buta? Od lat nie widzialem patrolu pieszego, a nawet w USA patroluja miasto na nogach!

  4. Z braku chętnych biorą wszystkich ! wg wykładowcy szkoły w Szczytnie …. przyjmują psychopatów i zboczeńców……… ilu ich harcuje już po ulicach ? Takich tępaków nigdy nie było. Wystarczy chwila rozmowy i wszystko jasne. WSTYD

    • Nie biorą wszystkich. Biorą posłusznych debili, którzy bezmyślnie będą wykonywali rozkazy. Znajomy ostatnio uwalił na testach psychologicznych. Moim zdaniem okazał się być za mądry po prostu, ale oficjalnie nigdy nikomu tego nie powiedzą.

Skomentuj