Dużo nowych ścieżek rowerowych w Kędzierzynie-Koźlu, a będzie ich jeszcze więcej [MAPKA]

4

Kędzierzyn-Koźle staje się miastem coraz bardziej przyjaznym rowerzystom. Każdego roku przybywa nowych dróg dla jednośladów, a w kolejnych miesiącach do użytku oddanych zostanie kilka nowych odcinków. Plany sięgają dużo dalej.

Ścieżki rowerowe bardzo ułatwiają przemieszczanie się po mieście „na dwóch kółkach” i poprawiają bezpieczeństwo. Wyjątkiem nadal są tylko rejony skrzyżowań. Wielu kierowców nie przywykło jeszcze, że muszą zwracać uwagę nie tylko na poruszające się jezdnią samochody, ale też na to, co dzieje się na ścieżkach. Rowerzyści też nie są bez winy. Gwałtowanie wjeżdżając na przejazdy, niekiedy nie dają kierowcom szans na reakcję. Jedna i druga strona musi jednak nauczyć się ze sobą żyć. Ścieżek nie ubędzie. Przeciwnie – budowane będą kolejne.

– Kierowcy narzekają na rowerzystów i odwrotnie, niemniej uważamy, że ścieżki rowerowe to bardzo dobre rozwiązanie, dlatego budujemy kolejne odcinki i planujemy dalsze inwestycje tego rodzaju – mówi prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska.

– Staramy się łączyć poszczególne fragmenty ścieżek, aby stworzyć spójną sieć. Zaczyna ona już nabierać kształtów – dodaje wiceprezydent Artur Maruszczak.

Tylko obecnie miasto buduje ścieżkę rowerową wzdłuż alei Jana Pawła II, ulicy Miłej i ulicy Głubczyckiej. Z kolei starostwo powiatowe pracuje nad ścieżką wzdłuż remontowanej drogi pomiędzy Kuźniczką a Cisową. Docelowo ma ona prowadzić od ronda Grunwaldzkiego aż do Zalesia Śląskiego.

Co w przyszłości? Bardzo ważne będzie połączenie ścieżki dochodzącej do ronda Milenijnego ze ścieżką „po wale”. Powstanie specjalna kładka nad Kłodnicą. Do tego dochodzą ścieżki wzdłuż ulicy Miłej i Dunikowskiego. Planowanych odcinków jest znacznie więcej. Szczegóły na mapce (kliknij, aby powiększyć):

 

 

4 KOMENTARZE

 1. Dobrze byłoby, gdyby jeszcze ktoś sprzątał te już istniejące ścieżki, przynajmniej po wielkich wiatrach, bo przejechać trudno. Połamane gałęzie, mokre liście. Może Prezydenta spróbuje przejechać przy kiepskiej pogodzie, a nie tylko w słońcu z ekipą fotoreporterów.

 2. Doczekamy kiedyś czasów, kiedy captcha w komentarzach będzie zawsze działała, zamiast okazjonalnie wypluwać błąd 403? Droga redakcjo?

  • Niekiedy zadziała po zmianie zadanego działania.
   Ale nie zawsze.
   Niejednokrotnie można by komentarz nieco obszerniejszy zamieścić.
   Ale nie wiadomo czy nie pisze się na darmo.

Skomentuj