Dużo atrakcji dla całych rodzin. W sobotę przy stacji Orlen akcja „Moje miejsce na Ziemi”

7

W sobotę w Kędzierzynie Koźlu przy stacji benzynowej PKN ORLEN przy Al. Jana Pawła II 47 stanie specjalna strefa Moje miejsce na Ziemi otwarta dla wszystkich mieszkańców i przyjezdnych.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 12 i potrwa do 18. Na miejscu będą animatorzy, gry, zabawy i informacje o programie grantowym Fundacji ORLEN – DAR SERCA, który wspiera lokalne działania społeczne.

Impreza to także okazja do poinformowania mieszkańców, że do pozyskania są granty na lokalne działania na łączną kwotę 2 mln złotych. W puli czekają aż dwa miliony złotych. O granty w wysokości 4 000, 7 500, 10 000 i 15 000 zł mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, fundacje, instytucje kultury, szkoły, przedszkola i jednostki samorządowe. Program „Moje miejsce na Ziemi” skierowany jest do wszystkich, którzy chcą zmieniać na lepsze swe najbliższe otoczenie, w szczególności do mieszkańców małych miejscowości. Wnioski można składać do 9 września.

– Stacje paliw PKN ORLEN rozlokowane są w całej Polsce. Jesteśmy sąsiadami mieszkańców miast, miasteczek i wsi. Chcemy włączyć się w ich codzienne życie, także poprzez wsparcie realizacji lokalnych potrzeb. Inicjatywę oddajemy w ręce mieszkańców, bo wierzymy, że to oni najlepiej znają swe otoczenie – wyjaśnia Katarzyna Różycka, Prezes Fundacji ORLEN – DAR SERCA.

Na Opolszczyźnie granty otrzymało pięć projektów społecznych. Wśród nich znalazły się takie działania, jak: zajęcia przyrodnicze dla dzieci, wielopokoleniowe wydarzenie integracyjne, czy spektakle teatralne dla dzieci i młodzieży z najuboższych rodzin. Województwo opolskie liczy niespełna 1 mln mieszkańców i jest najmniejszym w Polsce regionem pod względem liczby ludności. Jednak dzięki dużemu zaangażowaniu lokalnych społeczności ma szansę na jeszcze więcej sfinansowanych projektów w drugiej edycji programu. Zasada jest prosta – im więcej zgłoszonych pomysłów, tym większe szanse na dofinansowanie.

7 KOMENTARZE

Skomentuj