Duże zmiany w Zaksie. Z drużyną mistrzów Polski żegna się aż sześciu zawodników

3

Sezon PlusLigi 2018/2019 dobiegł końca, rywalizację ligową zakończyliśmy zdobywając tytuł mistrza kraju. Teraz czas na etap podsumowań i przebudowę składu. ZAKSĘ czeka kilka zmian.

Po złotym sezonie 2018/2019 składu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle nie ominą zmiany, po roku gry w barwach kędzierzyńskiego klubu żegnają się z nami Tomasz Kalembka, Brandon Koppers i Mateusz Sacharewicz, z ZAKSY odchodzi również James Shaw, który dołączył do naszego klubu początkiem roku, niestety z powodu kontuzji nie mógł na siatkarskich parkietach dokończyć tego sezonu – Jamesowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Trzeci sezon i drugie mistrzostwo Polski w barwach ZAKSY kończy przygodę Mateusza Bieńka z naszym klubem. Mistrz świata i jeden z kluczowych zawodników naszego zespołu postanowił spróbować swoich sił za granicą. Po dwóch udanych sezonach, zwieńczonych srebrnym i złotym medalem PlusLigi, tegorocznym Pucharem Polski przygodę z ZAKSĄ kończy również wybrany MVP ostatniego meczu finałowego – Rafał Szymura.

Zmiany dotykają również sztab szkoleniowy, z ZAKSĄ żegna się Iwo Wagner. Nasz statystyk do Kędzierzyna-Koźla trafił latem 2016 roku, będąc częścią mistrzowskich sztabów najpierw Ferdinando de Giorgiego, następnie Andrei Gardiniego

– Wszystkim naszym mistrzom dziękujemy za reprezentowanie barw ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, ciężką pracę, zaangażowanie, pozostawione na boisku serce i życzymy powodzenia oraz dalszych sukcesów na siatkarskich boiskach – doceniając wkład w budowę zespołu na miarę mistrza kraju, mówił prezes ZAKSY Kędzierzyn-Koźle – Sebastian Świderski.

O kolejnych zmianach w i budowanym na nowy sezon składzie ZAKSY Kędzierzyn-Koźle będziemy informować na bieżąco.

Źródło: Zaksa

3 KOMENTARZE

  1. Szymura odchodzi a śliwka zostaje, ostatnie mecze olek fatalne a rafal dobre i powodzenia, szkoda sacharewicza, nie pokazal na co go stac, a co z jungiewiczem? Rozumiem kontuzja, ale chyba nie ten poziom, widzac co wyprawial kaczmarek, potrzebujemy dobrego zmiennika i wyrównana 14, bo chyba powalczymy o cos więcej w LM niz wyjscie z grupy?

  2. Mam pytanie do p.Prezesa Sebastiana Świderskiego-dlaczego musi(?) odejść R.Szymura,który ratował Zaksę z nie jednej opresji i kilkakrotnie był wybieranym zawodnikiem meczu,czyżby to nowa forma podziękowania za dobre granie w Zaksie?Nikt mnie nie przekona że K.Semieniuk godnie zastąpi np.Deroo(wrazie jego kontuzji)trochę jeszcze brakuje mu umiejętności,a R.Szymura udowodnił że potrafi grać na wysokim poziomie.Czy „nowi”zawodnicy będą w stanie coś ugrać w L.M?A na koniec trener Gardini musi odejść gdyż on z tej drużyny więcej nie „wyciśnie”!

Skomentuj